Archive for aprill 18th, 2021

Sättisime sisse

Pühapäev, aprill 18th, 2021

Õppimise vahele toimus koristuspaus – üks neljandik verandast on nüüd kasutatav. Ülejäänud osa on jätkuvalt hoiuruum ja töökoda.

Eile panin šašlõki marineerima ja täna toimus esimene grill. Tavaline lõunasöök millalgi kell pool neli. Meil ongi selline imelik söömiskäitumine, et päeva esimene söök on pigem pealelõunal või õhtul. Sinnamaani käis räme magistritööde kirjutamine, ma jõudsin oma kaheksa kilti ka ära kõndida ja mees teha pika jooksu.

Istusin verandal, uks lahti, et soojus ja päike pääseks talvist hõngu välja uhama ja el cato jalutas verandale nagu õige mees (või naine). Naabrinaise kass, nii häbelik, et keegi teda puutuda pole saanud ilmaski. Kui me elamises huviring tehtud, maandus kass veranda trepile pikutama. Puutuda ta ennast ei lase, aga enam ei jookse ka ära, kui temast väga lähedalt mööda kõndida. Omapärane tüüp. Paistab, et ta on meid kodustanud.

Eile mõõdistas keskmise korteri omanik koos üürilisega maatükki, mille peale peaks varsti saabuma tünnisaun. Vales mõõdus tellitud aknad on naabrimees saanud ära anda ja eile tõi kohale uued, mis sobivad. Neil pritsib praegu tänavalt autode rataste alt porivett tuppa.

Meile ilmusid dušinurka sipelgad. Pole ka imestada, sest see osa majast on alles puha pooleli ehitamisega ja suure tuulega puhub pesuruumist korralikult läbi. Kõige hõredam koht. Tegime õhtul pika rattaringi ja tõime selverist sipelgamürki.

Meil tuleb väga oluline nädal – üks eksam ja üks kaitsmine. Me ei pabista, aga täiega tahaks, et see jama kõik juba läbi saaks. Topakas aeg, kui kogu magistriõpe on läbitud, kõik teadmised pähe topitud, ainult mingid formaalsused veel jäänud, millega kraad ära vormistada.