Archive for aprill 11th, 2021

Tünn

Pühapäev, aprill 11th, 2021

Kuna mul on lihtsalt valus lasta suvel majaseina küljes olevast kraanist kastmisvett, makstes iga tilga eest, siis lahendasime viimaks vihmavee kogumise probleemi. Bauhofist tõime selleks tünni, jubeda hiiglase, aga ta tundus praktiline.

Vähemalt ei ole tünn mingi potisinine, sulandub kenasti aeda ega hakka ehk suvel liiga palju silma. Ta seisab aluse peal ja vett saab lasta kraanist või voolikuga. Toetasime ta peale vana vihmaveerenni ja nüüd jääbki ainult oodata, et sadagu. Kaant ei saanud kohe peale panna, Mrt pidi seda enne väheke töötlema, et renni jaoks auk leiutada.

Plastist kraan tünni küljes tundub nikats, aga kui see läheb katki, saab asemele panna mingi toekama. Igatahes on meil võimalus koguda vihmavett.

Kasutasin kohe juhust ja külvasin vanasse pesukaussi veidi rediseid ja rukolat. Tomatite jaoks peame otsima vbla ehituspoest segukastid või ämbrid või midagi, ei teagi veel täpselt, mille sisse istutada. Vara ka alles, ööd on külmad.

Kuna kasvuhoones oli mõnusalt soe isegi siis, kui ust lahti hoidsime, korraldasime seal täna kohvipausi. Väga mõnus. Ei tea, kas peaks ehk tomatitele teise maja ostma?