Archive for the ‘Piupiu’ Category

Üks novembripostitus ikka ka

Pühapäev, november 17th, 2024

Viimasel ajal on nii, et kui tuleb pähe blogi kirjutada, mõtlen, kas on ikka vaja veel rohkem digiprügi tekitada. Mu meelest on nüüdsel ajal kõike liiga palju. Aga mulle endale meeldib vahel siin digiprügis sorida, eriti kui palju aastaid on mööda läinud ja ma tahan vaadata tagasi. Inimese mälu on petlik, st kui aastate pärast üldse midagi mäletan, siis vähemalt osaliselt mäletan valesti. Sellepärast on ikka hea, et leidub päevikuid, kuhu juhtumused on reaalajas kirja pandud.

Elu on meil siin selline, et ega liigset tormamist ei ole, aga samas ei leidu ka nagu üldse mingeid vabu päevi, milles puuduks kohustused või ette planeeritud sündmused. Olen vähemasti suutnud nii palju enesekindlust leida, et ütlen treenerile järjepanu ära võistlemise pakkumised ja lõpetasin ka üldse igasuguste sportrelvade harjutamise. Olen endale selgeks teinud, et ühte kätt ma relva hoidmisega koormama ei hakka, sest tean, et kui lasen õhu- või sportpüstolit, on varsti jälle mul pöidlaliiges valus. Mulle sobib ja meeldib, kui saan relva hoida kahe käega, nii ma siis naudin trennides ainult nn jämeda laskmist.

Kuna mu oma väike Glock on liialt valusa tagasilöögiga ja pikemal distantsil on sellega raske täpne olla, siis otsin omale treenimiseks uut püstolit ja viimati õnnestus mul trennis järjest proovida nii üht CZ-i, Berettat kui Brauningut. Viimane ei tule kõne alla ja instruktori soovitatud Beretta ei tundunud jällegi nagu käes õige. Aga üks naine oli trennis oma CZ-ga (vist oli P-07) ja see tundus kohe väga mugav. Mu tilluke Glock on nii julm, et isegi instruktor, kes on pika kogemusega laskeinstruktor, meesterahvas, ütles, et tema sellega lasta ei saaks, tal oli isegi käsivars valus peale kolme pauku. Proovitud CZ-i tagasilöök oli leebe ja sellega olin täpsem juba esimesel proovimisel. Lasin ainsana viimases trennis püstolit ainult 25 meetri pealt ja võõra relvaga esimest korda lastes üheksat tabada on minusuguse algaja kohta ikka väga hästi.

Igatahes, mul on vaja säästa oma käsi, aga lasketrennidest ei kavatse ma loobuda. Raske on küll treenerile ja potentsiaalsetele võistkonnakaaslastele seletada, miks ma enam sportrelvi ei lase, ka püsse mitte, sest trennis ma ju käin ja mida imet ma ronin sinna kui käed nii tuksis on, eks ole. Aga ma tahan säilitada oma tagasihoidlikku laskeoskust siiski nii palju, et relvaluba hoida ja vahel ehk ka töökaaslastega võistelda. Ja üleüldse mulle meeldib lasta sõjapüstoleid, mis parata. Püssirohu lõhn on rahustav.

Tervisest võiks kirjutada pikema loo, aga jäägu see teiseks korraks.

Ma vist ei olegi dokumenteerinud seda, et meil tehti ikkagi vastu talve väravatagune korda – sõiduteele pandi äärekivi, et vihmavesi, mis Koidula mäelt ja Metsa tänavalt tuleb, meie aeda koguneda ei saaks. Peame nüüd küll hoovi sõitma väikese jõnksuga üle kiviserva, aga see on köki-möki võrreldes varasema uputusega. Oleme linnavalitsusele väga tänulikud.

Sel nädalavahetusel olime Toila SPA-s, sest käisime Jõhvi kontserdimajas KL sünnipäevapeol ja see oli lähim saadaval ööbimiskoht. Mingi 15 mintsa sõitu peokohta, aga kodust sinna üle kolme tunni. Hotell oli viimse kohani täis bronnitud ja me saime oma peokutse nii hilja, et peale sviidi ei olnud seal enam midagi võtta. Selline sviit, kus voodi oli nii kõrge, et roni või redeliga kohale. Ja muidugi ei tulnud mul ainsalgi hetkel pähe, et kui on spa-hotell, siis võiks ehk ka trikoo ja plätud kaasa võtta, eks ole. Nii me ei käinudki ei saunades ega ujumas ja ega meil selleks poleks ka väga aega jäänud. Me oleme seal hotellis tegelikult varem ka olnud ja kõiki neid hüvesid nautinud, kord informaatikaõpetajate suvisel konverentsil.

See oli isegi tore, et sviidi saime, sest tuba oli mõnus ja 9-ndalt korruselt avanes tormisele merele lummav vaade. Praegu läheb küll nii vara pimedaks, et pildistada jõudsin ainult täiskuuvalguses merevaadet.

Ma ei mõelnudki välja, kas kaugelt mere tagant paistvad tuled on laevad või Soome.

Toas oli palju peegleid, aga valgus iga nurga alt nii vale või nurk pime, et mehe püüdlused meid pildile saada koos mu punaste sukkade ja lakk-kingadega ei õnnestunud mitte üldse. Võtsime ennast siiski üles, et veelgi vanemast peast hea vaadata.

Meil õnnestus selle suure kolaka hotelli ees saada parkimiskoht, mis on pmst trepile kõige lähemal, suht ukse ees ja kohe seal parkiva turismibussi juures. Sellepärast olin väga üllatunud, kui hommikul auto juurde kõndides lebas esiukse kõrval maas mu jaki küljest sinna pudenenud helkur. Öösel peolt tulles oli helkurit jaki varruka küljes hoidnud haaknõel lahti tulnud ja sinna ma ta kaotasin. Imekombel olime esimesed, kes seda hommikul märkasid.

Väga jama on see, et mehe juuksur läks ära Austraaliasse ja sama head asemele leida pole õnnestunud. Viimatise pealinnas tehtud soengu pildistasime iga nurga alt üles ja mees läks siis ükspäev Haapsalus juuksurisse nende piltidega. Aga vot ei osanud see naine sellist soengut lõigata. Eest ja külgedelt on suht ok, aga kuklale ta sirget juuksepiiri teha ei suutnud. Aru ma ei saa, kuidas see on nii, et oled aastaid, võibolla isegi kümneid aastaid juuksur, aga ei suuda lõigata üht lihtsat meeste soengut nii nagu tellitakse. Annad fotod ette ja ikka ei oska. Aga noh, 15 euro eest ei peagi võibolla muud saama. Kusjuures ükskord varem on mees käinud korra siin linnas juuksuris ilma mingit pilti näitamata ja siis tegi keegi noor tibi nii jabura lõikuse, et isegi mina oskan paremini. Mis soeng see üldse on, kui juuksed kõik üle pea ühepikkuselt ära nuditakse?

Raske on ikka nende esimese maailma probleemidega.

Ühel õhtul, kui terves Eestis oli päikeseloojang punane, pidin ka ikka ühe veetilgaga vaate tegema:

Eelmine torm (või üle-eelmine) viis väikese viigi peal silla paigast ära ja see on tänaseni täitsa vales kohas.

Paralepas lennutas see sama torm uue alles sel suvel ehitatud jalakäijate silla risti meresse, kus ta tänini tarbetult konutab.

Istun praegu teepoolses toas sooja ahju ääres. Vihm ja rahe peksavad vaheldumisi vastu aknaid, see teeb toas olemise veel ekstra mõnusaks. Millegipärast meenus, et kui meil lapsepõlves suurt elutoa ahju köeti, siis väga sageli, kui ahi juba kuum, tuulutas isa tube nii, et tegi välisukse lahti. Ta lasi toa sedasi päris külmaks, aga juba kuumaks köetud ahi taastas sooja kiiresti. Ükskord, kui juba ise seal lastega elasime, tegin samamoodi ja Ruthi sai hiljem hullu ehmatuse osaliseks, kui hakkas ülevalt trepist alla tulema ja nägi all trepipöördel kahte rohelist silma helendamas – üks võõras kass oli meile tuulutamise ajal tuppa lipsanud. Nüüd ei ole selle koha peal enam välisustki või õieti väljaspool nagu on vana butafooria, aga esikust vaadates ei ole – see koht on soojustatud ja igatepidi kinni ehitatud.

Meil on siin kassid ainult õues ja oleme nende jaoks uue soojustatud kassimaja nö sisse söötnud. Hoiame nüüd kasside toidukaussi ainult selles majakeses, sinna varesed sisse ei saa. Kassimaja ukseaugu peab küll suuremaks tegema, nad on juba ka üritanud seda suuremaks kraapida, lennutades penoplastitükke igale poole. Kassidel pidavat olema mingi teema väikestesse kohtadesse kinni jäämisega, sellepärast oleks hea, kui ukseava pole ainult üks väike ümmargune ring, vaid vbla kaks-kolm sellist. Peaks välja mõtlema, kuidas kuuri kaamera panna, et saaks piiluda, kes seal täpsemalt söömas käivad. Viimasel ajal on üks ilus musta-valgekirju kodukass ka ennast jälle hakanud siia sättima. No ja siis ma muidugi tahaks näha, kas mõni neist kassidest majakest ka pesana kasutab, sest see oli kassimaja ehitamise mõte. Toidab neid tegelikult peamiselt ikkagi naabrinaine.

Juhtumus

Teisipäev, oktoober 1st, 2024

Eile juhtus trennis selline intsident, et kui ise poleks näinud, ei usuks, et selline asi üldse võimalik on. Kahju, et kaamera, mis tiirus on, üheksandale rajale ei näe, muidu oleks võinud siit saada ühe ägeda video.

Ma harjutan viimasel ajal ainult enda püstoliga, sest ei saa peale kuuri värvimismaratoni enam eriti hästi ühe käega relva hoida. Mul niigi on liigesed haiged, aga suure maalritööga tegin oma pöidlaliigese päris tuksi. Sportpüstolit ma nagunii hästi lasta ei oska, kõvema rauaga saan hakkama ja sellega siis seal lõbutsen. Mrt harjutas eile õhupüssi või õieti küll üritas harjutada, sest sai ainult kolm lasku teha ja püss läks tuksi. See tuksi minek oli ka veider ja ilmnes nii, et püss hakkas lambist ise päästma. Instruktorid nikerdasid püssi kallal kaua, aga jagu ei saanudki.

No vot ja siis ma olin omal ühe karbi moona ära lasknud ja ütlesin mehele, et ta võib nüüd minu rajale laskma tulla. Mees sättis siis oma asjad sinna puki peale ja sai teha täpselt ühe lasu, kui juhtus veider intsident. St ta kogu eilne trenn oligi siis 3+1 lasku. Ma olin mehe selja taga, nii umbes paari meetri kaugusel ja kui ta oli selle ühe lasu ära teinud, lendas äkki kõik ta karbitäis moona üle tulejoone põrandale laiali. Mees ise oli alles laskeasendis, tegi järelsihtimist. Küsisin, et mis asja sa nüüd siis tegid. Mees tegi oma relva ohutuks ja ütles, et mitte midagi ei teinud. Olen ühe korra võistlustel näinud, kui mees kogemata õhkrelva moonakarbi põrandale laiali kukutas ja korraks mul oli sarnane tunne nagu tookord, et nagu kahju mehest või nii. Aga ei, seekord ta ise ei teinudki selleks mitte midagi muud kui ühe ainsa lasu märklehte, nii nagu peab, nagu tavaliselt.

Mitte keegi ei saanud aru, mis juhtunud oli. Mehe moonakarp oli põrandal, kõik padrunid laiali ja puki peal selles kohas, kus ta moonakarp olnud oli, oli laua sees auk või täpsemalt lohk, sest lendu läinud kuul oli sealt tagasi põrganud. Märkasime kohe ka seda, et plastist rest, mille sees padrunid poekarbis on, oli ühest nurgast tükkideks lennanud. Üks padrunikest oli pmst ribadeks, mees leidis sealt samast ka ilusa sileda kuuli.

Tuli pandi seisma ja korjasime padrunid kokku. Osad padrunid olid külje pealt lömmis. Mees ladus need uuesti resti ja pani tagasi sama koha peale, kust need lendu olid läinud. Pildil paistab nii kuul, ribadeks kest kui ka auk lauas.

Nuputasime mitme instruktori ja mõne vana laskuriga, kes trennis olid, et mis nähtus see siis nüüd oli siin. Selge on see, et padrunid niisama lambist ei plahvata, vaid miski pidi selle padruni käivitama ehk siis tabama teravalt täpselt seda kohta, mida lasku tehes tabab püstoli lööknõel. Üsna ruttu saime aru, et ilmselt pidi see olema Mrt enda lasust lendu läinud padrunikest, mis moonakarpi tabas ja sinna pihta võis ta lennata nii, et põrkas tagasi laskja pea kohal olevast metallist siinist. Meil on tiirus iga raja kohal tugevad metallkonstruktsioonid, mida mööda saab märklehti õigesse kaugusesse sõidutada. Padrunikestad lendavad meil seal pidevalt, vahel maanduvad ka krae vahele või pähe, näiteks, no sajab neid igale poole, aga laskjate vahel on võrgud ja pihta võib saada pmst ainult oma kestaga.

Olime meestega peale intsidenti nagu mingid kriminalistid, hull detektiivitöö läks käima. Ma arvan, et meil võttis aega umbes pool tundi, et kogu müsteerium ära lahendada. Sellel nn plahvatanud padrunil oli väga selge teise kesta ääre jälg, aga mida meil polnud – mitte kuidagi ei suutnud leida seda kesta, mis kogu loo vallandas. Olime põrandalt kokku kogunud kõik 9-millised kestad ja need üle lugenud. Kuna enne meest olin sama kaliibriga relva lasknud ainult ma, siis teadsime, kui palju kesti peab põrandal olema. Mrt hakkas viimaks otsima pealtnäha justkui mõttetult kaugelt, kuhu kestad mitte kunagi ei lenda ja imede ime, viimaks leidiski pahareti üles hoopis esimeselt rajalt, täiesti teisest seinast.

Ja siin nad on, eilsed päevakangelased:

Pildil parempoolne on see, mis mehel rauas oli ja lasu järel siini pealt nii täpselt tagasi põrkas, et tabas oma äärega puki peal restis olnud padruni sütikut. Vasakpoolsel kestal on sütiku koha peal sügav jälg. Selle peale läks pihta saanud padrunist kuul lendu ja löök, kui nii öelda võib, oli nii tugev, et viskas moonakarbi põrandale laiali. See oli nii haruldane juhuste kokkulangemine, et me kogenud instruktor ütles selle peale, et võimalus on üks miljonist. No mõelge, kui palju lasketrenne tehakse, kui palju võisteldakse, moonakarp on alati laskja ees laual, laetud salved ka tihtipeale seal kõrval. Kas peaks hakkama ohutuseeskirju ümber kirjutama?

See oli nüüd esimene kord, kui tajusin, et lasketrennis võib olla ohtlik. Ega ju muidu ei mõtle selle peale, sest ohutuseeskirjad on ranged, kõik teavad neid ja peavad ka reeglitest kinni. Aga sellist jaburust, mis mehel juhtus, ei oska vist keegi ette näha. Viskasin nalja, et nüüd siis tean, et minu meest ei võta ussi- ega püssirohi. Teised soovitasid mehel osta lotopileteid, sest noh, kui juba on selline õnnelik päev.

Mees ostiski koju jõudes igasugu erinevaid lotopileteid, võitnud veel ei ole. Aga vahet pole. Vanasti, kui eluke juuksekarva otsast tagasi saadi, tehti kirikule annetus, moodsal ajal ostetakse lotopileteid 😀

Kuidas ma eksamil läbi kukkusin ja muud toredat

Reede, juuli 5th, 2024

On olnud ülimalt intensiivne eluperiood, aga täna on mul igatahes viimane tööpäev enne puhkust. Ma ei oskagi enam ette kujutada, mismoodi see on, kui mitu nädalat jutti mingeid töökohustusi (peaaegu) polegi. Saab siis näha.

Kuna ma harva kirjutan, siis on kogunenud mõni eriti oluline teema, mida tahan talletada. Kõigepealt see, et mulle pakuti ülikoolis täisajaga töökohta, ühe õppekava juhtimist, ja ma ütlesin ilma pikemalt mõtlemata ära. Ise ka ei usu, et see otsus nii kergelt tuli, sest veel kolm aastat tagasi unistasin, et mul oleks siin täisajaga töö, kuhu hommikuti lihtsalt kohale jalutada, kuhu jõudmiseks ei pea talvehommikutel autoaknaid sulatama, kus saaksin teostada oma suurepäraseid ideid, eks ole. Ma ei saanud seda kohta võtta, sest mul on juba suurepärane töökoht, kus väljakutsed ei lõpe, kus igapäevaselt õpin midagi uut ja üleüldse on mul hetkel nii kõrge motiga töö, millist mul pole kunagi varem olnud. Uue töökoha vastu rääkis ka see, et kaotaksin palgas, sest sel kohal ei saaks ma enam loengute eest lisanutsu, vaid see kuuluks mu põhitöö hulka ja sealne töötasu ei ole nii suur nagu täna oma põhitöökoha ja loengute eest kokku saan. Ehk et jah, natuke valus see on, et niisugused suurepärased pakkumised ei tule ajal, mil neid ootan, vaid kolm aastat liiga hilja.

Eraldi teema on veel see, et ma ei taha enam oma mehega samas asutuses töötada, kui seal on naisjuht ja enamus kollektiivi naised. Mu mees on ka viiekümpiselt jätkuvalt atraktiivne, onju, ja naised ikka töökohtadel viskavad talle silma või kuidas flirtimist nüüdsel ajal nimetataksegi. On olnud igasuguseid intsidente, mille üle me kodus küll tavaliselt peenikest naeru harrastame, aga mitte alati ei ole olnud naljakas. Mõne aasta tagune ühes koolis töötamine lõppes sellega, et langesin rämeda töökiusu ohvriks ja kuigi usun, et ülikoolis on väheke teistmoodi kolleegid, siis parem on mitte tekitada olukordi. Täna on tolle aja peale tagasi mõelda täitsa õudne, pidin isegi haridusministeeriumist abi paluma (ja abi ma sain!). Tagantjärele tarkusena võime tõdeda, et kogemus seegi, igast halvast asjast võib sündida midagi head ja ilma selle hullu läbielamiseta me ilmselt ei oleks üldse täna siin, kus me oleme.

Nüüd töötan kollektiivis, kus enamus on mehed ja kuigi ka mehed vahel klatši harrastavad, on tööõhkkond oluliselt asjalikum, konkreetsem ja vähemate emotsioonidega kui mis iganes üldhariduskoolis. Mulle sobib ja meeldib meeste seltskonnas töötamine. Vanus on mul siuke, et naisena olen nähtamatu, aga teadmised ja oskused on mul sellised, et kolleegina olen vägagi märgatud.

Ma ei tea, kes üldse jaksab seda postitust lõpuni lugeda, mille sissejuhatus lõpeb umbes selle koha peal, hahaa.

Räägin nüüd ikka sellest ka, kuidas eksamil läbi kukkusin. Seda teemat peaks tegelt alustama kuskilt kaugelt, eelmise aasta sügisest, kui hakkasime Mrt-ga regulaarselt lasketrennis käima. Mu tiirus käimistel oli kohe algusest peale konkreetne eesmärk – tahtsin relvaluba ja oma isiklikku tulirelva. Võtsin eesmärgiks relvaeksam teha kevadel ja enne puhkust kogu värgiga ühele poole saada. Etteruttavalt ütlen, et nii ka läks – viimasel kevadpäeval sooritasin eksami positiivselt ja eelviimasel tööpäeval enne puhkusele jäämist ostsin ka isikliku püstoli. Aga enne seda oli üks pettumuste kadalipp ja vahepeal isegi selline tunne, et seda eksamit ma ära teha ei suuda ja küsisin juba endalt, kas tõesti sa, naine, oled elus esimest korda võimeline mingi nii suurelt ja pühendumisega alustatud asja pooleli jätma ja võibolla sellest ka päriselt loobuma.

Politsei relvaeksamid toimuvad harva ja kuna menetlusperiood on ainult kaks kuud, siis on täiega raske leida eksamiks sobivat aega ja kohta. Juhtus nii, et kohalik politseinik soovitas mul minna kõigepealt Paidesse, sest Haapsalus toimus eksam alles siis, kui mu taotluse aeg hakkas lõppema ja kui siin oleksin läbi kukkunud, pidanuks kogu protsessi otsast alustama koos kõigi riigilõivudega. Nii ma siis käisingi juuni algul Paides “proovieksamil”. Sest ma kukkusin seal teoorias läbi. Minust sai sel päeval statistika, mis ütleb, et vähemalt pooled kukuvad relvaeksamil läbi ja mina olen ka nüüd need pooled. Räme egolaks oli, isegi kui tead, et idiootsemalt koostatud eksamiküsimusi pole maa peal olemas mitte kusagil mujal. Sul on võimalik märkida valikvastuste ette mitukümmend linnukest ja piisab, kui neist kolm valesti märgid või märkimata jätad. Kuna teadsin, et sel eksamil on haneks tõmbamisega küsimused, siis olin ekstra tähelepanelik, aga sellest ei piisanud. Stiilinäide eksamiküsimusest, millel ühe vajaliku linnukese tegemata jätsin, on küsimus, et kus on keelatud relva kanda. Üks valikvastus oli lihtsalt “avalikul koosolekul” või oli see “avalikul üritusel” või midagi ja ma jätsin selle ette linnukese märkimata, kuna seaduses on lause: “koosolekul, meeleavaldusel, piketil, pidustusel ja teistel avalikel üritustel, välja arvatud nimetatud avalikel üritustel teenistus- või tööülesannet täitval isikul.” Ei saa ju väita, et relva ei tohi avalikul koosolekul kanda, kui teenistusülesannete täitmisel tohib ja eksamil manasin endale silme ette pildi, kus olen ju ometigi näinud politseinikke avalikel üritustel relvi kandmas. Rääkimata sellest, et juba sel päeval oli mul relvaseadus pmst peas. Olin kindel, et see on üks neist vastustest, millega mind tahetakse haneks tõmmata ja mõtlesin, et sellepärast, et see eritingimus seaduse lauses on, ma kindlasti ei või seda vastust õigeks märkida. Üle mõtlesin. Ja kukkusingi läbi.

Oma suures pettumuses mõtlesin, et karma tõesti on bitch. Mu tudengite hulgas on palju politseinikke ja üks neist kukkus mul kevadsemestril andmeanalüüsi aines läbi. Kuna ta järeleksamile ei ilmunud, siis jäigi hindeks F. Ma selle inimese olematut õpitahet olin mitmeid kordi sarjanud ja üldse sel semestril olen kodus mehele korduvalt tänitanud, et issant, kui lollid võivad ikka tudengid olla… No ja nüüd olin ise see loll. See oli nüüd lihtsalt vahepalaks, mitte et peaks igast karmavärki uskuma.

Noh, ja siis oli mul veel umbes kaks nädalat aega relvaseadust risti ja põiki läbi lugeda ja teisel katsel Haapsalus sain teooria tehtud. Lasketest oli ka samal päeval, seda ma ei peljanud üldse, sest harjutanud olen erinevaid relvi kümneid tunde ja pealegi toimus see eksam me kodutiirus, mille lõhngi juba on rahustav. Laskmise juures küsitakse ka mõningaid teooriaküsimusi ja lastakse seletada, mida ma teen, kui relva kätte võtan. Natuke ootamatu oli, et politseinik lasi mul seal ette lugeda relva olulisi osi, aga kui neid siis ette vuristama hakkasin, ta peale kolmandat ütles, et aitab küll. A need on mul päriselt peas ja tegelt alles peale esimesel eksamil läbikukkumist ma taipasin, mis point on sellel, et tehakse vahet olulistel osadel ja lihtsalt osadel.

Muide, ka Haapsalu eksamil kukkusid pooled läbi. Üks mees, kes läbi kukkus, oli eksamil juba neljandat korda ja ikkagi tehtud ei saanud. See oli üks Rapla mees, keda vanast ajast tunnen ja ma tean, et ta täiesti intelligentne isik on. See eksam on lihtsalt nii haige, et haigemat pole olemas. Kui ülikoolis samas stiilis eksamiküsimusi teeksin nagu relvaeksamil, kaheldaks mu ametioskustes. Mul, muide, on kunagi aastaid tagasi ülikoolis olnud üks sarnane kirjalik eksam, mille õppejõud oli algajana ja ilmselt ka pisut kiusliku inimesena teinud nii kiiksuga küsimused, et tudengid esitasid peale eksamit ta peale kollektiivselt kaebuse. Enam ta ülikoolis ei tööta.

Eile siis oli see suurepärane päev, kui tõin pealinna poest ära oma isikliku nunnu, Glock 43x on ta mark. Kuna kodutiiru rahvas puhkab ja me nagunii juba pealinnas olime, läksime kohe Männiku tiiru uut relva proovima. Niivõrd tore trenn oli, peale minu ja mu mehe polnud 25 m tiirus mitte kedagi teist. Püstol on pisike, aga ta tagasilöök on ikka jube kõva, sest 9-milline moon siiski. Olin sarnast relva varem paar korda proovida saanud ja otsustasin juba ammu, et see mu väikesele käele on kõige parajam. Ainus asi, mis mind selle relva juures üllatas ja natuke häirib, on raske päästik, millest peale 50 paugu tegemist mu nimetissõrm täitsa valusaks läks. Hakkan vähemalt esialgu sellega lastes kasutama kinnast. Kahjuks ei ole tollele mudelile veel pehmemat päästikut leiutatud. Mrt vahetas oma Glockil päästiku ära ja seda on nüüd täiega mõnus lasta, äratõmbamise hirm jäi kohe kordades väiksemaks. Aga küll ma harjun. Kindlasti hakkab päästik väheke paremini liikuma ka siis, kui olen teda rohkem pruukinud.

Mrt filmis mu kõige esimesed lasud uue relvaga üles. Olin nii elevil, et unustasin järelsihtimise hoopiski ära 🙂

Kohe, kohe…

Nüüd siis teate, mis on ühele kuuekümpisele prouale paras hobi. Loodan, et kui ükskord pinsile jään, on mul ikkagi ka mingine seltsielu ja see pole mitte padjaklubis, vaid tiirus. 😀

Triangel

Laupäev, märts 16th, 2024

Üks triangel käib kogu aeg ja üldse pole enam aega blogi kirjutada. Sel nädalal on lausa nii, et ühtegi ilma kohustusteta päeva ei ole. Täna oleme Mrt-ga mõlemad kolledžis tööl ja homme on meil laskevõistlus. No ja laskevõistlus on meil ka järgmise nädala lõpus 😀 Sest noh, meile meeldib tiirus käia ja kui siis treener tahab meid võistlema saata, oleme nõus, sest väike tänuvõlg nagu nähtud vaeva eest või nii. Et kui tema meid tiirus aitab ja õpetab, siis läheme ta õpilastena ka võistlema, kuigi mulle üldse ükskõik mis alal võistelda ei meeldi.

Kuna mu põhitöökoha koormus on juba ammu megalt suur, hakkasin alates märtsist töötama täiskohaga. Alustasin seal ligi kaks aastat tagasi 0,5 kohaga ja sellepärast ausalt öeldes sinna kandideerisingi, et see osakoormusega koht oli. Üsna varsti sain aru, et kolme päevaga nädalas, mis pealegi lühikesed, ei jõua mitte midagi tehtud ja hakkasin siis 0,75 koormusega tööle. Oli tore küll, et reeded olid mul siis vabad, aga vaevama hakkas, et sisuliselt tegin täiskoha töö ära kolmveerandi palgaga. No lihtsalt, et jube tamp oli peal kogu aeg. Nüüd siis olen kogu aeg tööl. Õpetamist ma esialgu ei lõpeta ja olen lubanud vähemalt ühe aasta veel ülikoolis ka olla, aga eks näis, kuidas tunniplaani õnnestub klapitada. Pmst reede õhtupoolikutel ja laupäeviti saan loenguid teha, mis õnneks ei ole ka iga nädal siiski. Järgmisest aastast hakkab õnneks asi jooksma nii, et üks aine on mul sügisel ja teine aine kevadel, st sügissemestri koormus jääb veidi väiksem, sest pole erinevad õppeained läbisegi.

Mu põhitöökoha selle nädala suurim saavutus on üks poolemeetrine valem, täitsa ise tegin 😀

Ehk et mul oli vaja kursustele regamise faili uuendada ja sinna tekitada vanuse lahter selliselt, et kui kandideerijate lehtedel on kirjas nende isikukoodid, siis sellest kuvatakse koondlehele lisaks isikukoodile ka nende vanus. Reaalajas vanuse arvutamise valemi leidsin guugeldades, muud jupid leiutasin ise juurde. Esimene IF teeb lihtsalt seda, et koondlehe lahtris kuvataks seni 0 kui lehtedel veel isikukoode kirjas pole, muidu tuli sinna mingi trellid ja jura. Nunnu, onju? Peaksin selle valemi tudengitele Exceli juhendisse maiuspalaks panema.

Eile õhtul käisid meil külalised. Kata kirjutas paar nädalat tagasi, et tulevad spaasse ja tahtis külla tulla. Kuna oleme jube hõivatud kogu aeg, siis pakkusin välja, et tulgu reedel õhtusöögile. Nii siis panigi mees peale tööd grilli üles ja kana küpsema, tegi salatit ka ja ma käisin poes koogi ja kingituse järel. Kata saab homme 60, ostsin talle ilusad roosade pallidega kõrvarõngad. Lähtudes põhimõttest, et mida vanem eit seda roosam kleit, nagu ütles me ema. Igatahes oli tore kuulda kodukoha ja suguvõsa uudiseid.

Oot, ma otsin mõne pildi ka. Kana alles küpseb, ootame:

Sellise kingi tegime:

Tegelt päris hull ikka, kui vanad me juba oleme!!! Endal on küll kogu aeg selline tunne nagu oleks vananemine kuskil 35 peal pidama jäänud, aga no vaadakem peeglisse, eks. Või siiski mitte 😀

Mis siis veel? Mrt on jubedal kombel ületöötanud, sest teeb nüüd ka mikrokraade. Ma ikka vahel õiendan siin, et see pole normaalne, et kõik nädalavahetused istub arvutis ja töötab. Olen teda vahel tirinud pealinna shoppama ja ükspäev aeda puid lõikama lihtsalt sellepärast, et mees ei töötaks kogu aeg. Rapsimine päädis sellega, et korra ta plahvatas töö juures sedamoodi, et ehmatas kõik inimesed ära. No läks mees närvi ühe asja pärast, millest, nagu hiljem selgus, oldi valesti aru saadud ja ohtu ei olnud, aga jõudis väga endast välja minna. Ega direktor poleks muidu teadnudki, et Mrt nii hullu koormusega töötab, aga nüüd siis nägi ja palus mehel paar vaba päeva võtta. Mrt sel nädalal oligi paar päeva tööst vähemalt osaliselt eemal, käis pealinnas asju ajamas ja juuksuris ja.

Muidu üldiselt mu mees on oma õppekava ülihästi juhtinud, palju häid muudatusi teinud (ka selliseid, millest suures ülikoolis tahetakse snitti võtta), no ta saab ikka kiita kogu aeg. Asi on nimelt selles, et Mrt ei oska mitte ainsatki asja teha suure pühendumiseta. Kui mingi asja ette võtab, siis sukeldub sellesse kogu hingega ja kella vaatamata, ma siin ikka aeg-ajalt pean teda sabast tagasi tõmbama, et ta ennast päris ära ei nikastaks.

Suur töökoormus siin majas on teinud seda, et kellelgi ei ole aega tegeleda teise korruse projektiga. Plaanisime selleks suveks katusevahetust, rahagi on olemas, aga kuna pole aega projekti teha ega isegi tellida ja ehitusluba ajada, siis lükkub suurem ehitamine ilmselt veel edasi. No küll saab.

Mul on käsil esmaabi kursus. Kuna Haapsalus Punase Risti kursusele peale minu keegi ei reganud, kupatati mind e-õppesse ja praktilisele õppele pean minema Raplasse. Ma ikka jubedalt imestan seda, et terve suure linna peale siin ainsatki teist tahtjat ei olnud, Rapla on väike ja seal käivad need kursused alailma. E-õppega läks nii, et viitsisin vaadata ainult kahe mooduli videoid, mooduleid on kokku seal kümmekond. Kuna alles eelmisel suvel NKK esmaabi koolituse läbi tegin, siis ei hakanud oma kallist aega kõigi videote vaatamisega kulutama ja vihtusin kohe enesekontrolliteste teha. No need videod on megalt igavad, mehed lihtsalt seisavad, vaatavad kaamerasse ja räägivad, selle asemel, et praktilisi võtteid ja asju ette näidata. No vot ja nii ma siis mõtlesin, et ehk millalgi jõuan õppematerjale veel vaadata, aga teen enne meenutamiseks vahetestid ära. Kui viimast, psühholoogilise esmaabi mooduli testi tegema hakkasin, avastasin äkki, et krt, küsimused ei lõpegi ära, siin on mitukümmend küsimust! Muidu iga mooduli otsas oli ainult kolm-neli kontrollküsimust, aga see test ei tahtnud ega tahtnud lõppeda. Nii ma siis kogemata sooritasin e-õppe lõputesti ilma õppimata positiivselt. Seal võis vist kaheksa küsimust valesti vastata, mul läksid valesti ainult kolm. Väga veider, et see test niimoodi viimase e-õppemooduli otsas oli, et polnud üldse aru saada, kuhu jõudnud olen. Igatahes sai see mul positiivselt tehtud nii, et ei märganud pabistamagi hakata.

Lähen nüüd kõnnin ühe ringi ja hakkan tänast loengut ette valmistama. Olge ise ka toredad 😀

Kaitstud: Seda ja teist

Neljapäev, veebruar 8th, 2024

See objekt on parooliga kaitstud. Vaatamiseks sisesta enda parool:

Kaitstud: Kaks võistlust nädalas?

Neljapäev, jaanuar 25th, 2024

See objekt on parooliga kaitstud. Vaatamiseks sisesta enda parool: