Archive for the ‘Imestlen’ Category

Õitsevad

Teisipäev, juuni 14th, 2022

Tänavune kevad on ikka eriti imelik. Kas ei peaks mitte olema nii, et enne õitsevad pojengid ja alles siis alustavad roosid? Igatahes on meie vanad valged pojengid alles täiesti nuppus, roosadel täna esimene õis avanes. Ainult ühekordne fäänsi sort aia ääres päikese käes õitseb üleni. Ja roosihekk juba ka alustas, sealt tuleb massiliselt õisi. Kusjuures selle Hansa-heki õied on tänavu suured nagu taldrikud. Hullutavalt lõhnab. Ma ei mäleta, et ta oleks õitsema hakanud mairoosiga samal ajal, aga just praegu need kaks loobivad me aias laiali selliseid lõhnapilvi, et lihtsalt minesta. Niitsin muru ja nautisin täiega.

Väike poeg ütles, et need on praemunad 😀

Täna möödub 81 aastat juuniküüditamisest. Naima pere küüditati 1949. aasta märtsis. Mul oli lühike kaugtööpäev, mistõttu jõudsin Bauhofis käia ja ostsin kalmudele roosbegooniad (ja jälle ma pidin guugeldama, kas õige on pegoonia võ begoonia, no täiega haige, et see sõna mulle meelde ei jää juba ükskord!!!). Jätsin sama värvi võõrasemad ka küll vaasidesse alles, ei raatsinud neid välja tõmmata. Vahepeal on olnud väga kuiv, ma unustasin kastmas käia ja lilled polnud seal enam üldse ilusad, aga täna ma uputasin neid ja ehk kosuvad. Tegin platsid korda ja küürisin isegi pingi puhtaks.

Ma ei tea, kes selle punase kunstlille on toonud. Toppisin ta täna sõnajalapõõsasse, et paremini sulanduks.

Ma loodan, et Mariann hoolitseb ikka Rapla platsi eest, sest sinna jõuan ma heal juhul mõnel korral aastas. Haapsalu metsakalmistul käin sageli, sest see on ju kodule lähedal ja aeg-ajalt rattaga sõiteski põikan sinna, et vaadata ega platsid väga hulluks pole läinud. Siis laenan kõrvalolevalt platsilt reha ja koristan veidi. Täna ma käisin päeval autoga seal, et istutada lilled ja koristada, aga kuna olin telefoni koju unustanud, siis sõitsin õhtul veel korra rattaga tagasi, et pildid teha. Siis ma istusin seal ja mõtlesin, kui tänulik ma olen neile inimestele kõige eest. See on päris kummaline tegelt, kuidas mingid inimesed, kellega sa puutud oma lapsepõlves palju vähem aega kokku kui oma vanematega, sind niivõrd palju mõjutada suudavad. Kõik need õied, mis mu käe all nüüd verandaga maja aeda kaunistavad, on ka justkui tänuavaldus tädi Naimale ja kõigile neile naistele, kes siin majas me lapsepõlve turvaliseks tegid.

Peaaegu kevad

Teisipäev, märts 15th, 2022

Kui nuikapsas jääb söömata, saab temast uhke toalille.

Valge klaver

Laupäev, september 25th, 2021
Mu eluunistus

Täna see viimaks juhtus, et läksin oma säästude kallale ja tõime linnast digitaalse klaveri koos pingi ja kõrvaklappidega. Ei mäletagi enam, kui kaua olen valget klaverit otsinud, vähemalt viimased neli aastat. Olen vaadanud restaureeritud pianiinosid, aga need on enamus liiga kallid ja viimane taskukohane osteti suvel mul suht nina alt ära. Ja hea ongi, sest uurisin täna lähemalt, millist hooldust üks pianiino vajab ja no sellega ei saa meie hakkama. Lihtsalt liigne luksus oleks niisugust majas pidada. Digitaalne on mitmes mõttes mõistlikum valik – annab rohkem võimalusi ja võtab vähem ruumi. Suur eelis on see, et saab kõrvaklapid külge panna ja ainult endale mängida nii, et toas on vaikus.

Noodid on mul kõik teises kodus ja peast mäletan lugusid poolikult, siiski oli tore üle hulga aja klimberdada. Mul on ettekujutus, et ühel päeval, kui veranda on remonditud ja soe, kolib klaver sinna. Sellepärast ka valge mitte pruun, mis oleks tuppa paremini sobinud. Aga ma ütlesin endale, et ma ei osta mööblitükki, vaid klaveri, sellepärast ei pea see toas oleva mööbliga kokku sobima. Valge on helge ja ilus.

Mu sõrmed on kõverad ja kobad, aga see on suva. Endale mängin ju.

P.S. Me lapsepõlve Lirika klaver on selline, mille kohta üks häälestaja ütles juba palju aastaid tagasi, et seda ei saa korda teha. Et pmst tuleks ära visata. Kui Kmr ükspäev kodus suurema remondi ette võtab, läheb klaver kõige kaduva teed, kui keegi seda omale ei taha. Kui kellelgi perekonnas on soov see endale saada, siis antagu teada.

Kaitstud: Vabariigi koristus

Reede, august 20th, 2021

See objekt on parooliga kaitstud. Vaatamiseks sisesta enda parool:

Kaitstud: Teise kodu pildid

Teisipäev, juuni 29th, 2021

See objekt on parooliga kaitstud. Vaatamiseks sisesta enda parool:

Kaitstud: Lapsel kraad kaitstud

Neljapäev, jaanuar 14th, 2021

See objekt on parooliga kaitstud. Vaatamiseks sisesta enda parool:

Kaitstud: Ja saab kommenteerida…

Neljapäev, detsember 3rd, 2020

See objekt on parooliga kaitstud. Vaatamiseks sisesta enda parool:

Kaitstud: E-riigi kiituseks

Reede, november 6th, 2020

See objekt on parooliga kaitstud. Vaatamiseks sisesta enda parool:

Kaitstud: Ellujäämiskursus volüüm kaks

Kolmapäev, märts 11th, 2020

See objekt on parooliga kaitstud. Vaatamiseks sisesta enda parool:

Kaitstud: Stressi maandama

Esmaspäev, märts 9th, 2020

See objekt on parooliga kaitstud. Vaatamiseks sisesta enda parool: