Archive for the ‘Lihtsad lugud’ Category

Nüüd selline elu

Neljapäev, november 5th, 2020

Mõtlesin, et pean ikka jäädvustama fakti, et ostsin täna liisingult oma auto välja, 11 kuud enne lepingu lõppu. Varasema väljaostuga hoian veidi intresside pealt kokku, aga muidu üldiselt ei soovinud ma näha, et igakuised kulud on nii suured. Nüüd mul jääb ainsaks finantskohustuseks Haapsalu majaostu laen. Kuna olen tubli kooner ja rahakoguja, siis on mul juba laenu varasemaks tagasimaksmiseks ka plaan sündinud. Aga…

…Igasugused arveteõienduse plaanid eeldavad, et käid tööl ja saad palka. Eks ma püüa oma sissetulekuid ikka kuidagimoodi säilitada. Juba sebisin endale järgmiseks aastaks ka lisatöid ja tänu mõningasele sebimisele sain ootamatult ühelt ägedalt koolilt väikese tööpakkumise. Nüüd ma muudkui käin ja mõtlen, kuidas oma kursust teha ja mismoodi ma seda mitmekeelseks lõimin. Täitsa põnev on.

Töökohtadega on muidu tuuga selles mõttes, et kui oma kraadi kätte saan, ma viskuks hea meelega rinnuli haridusmaastikule. Praegu ma niisama natuke hõljun seal, teenin väikest lisaraha, aga millalgi peaks ikka haaret laiendama.

Aga nende finantsivärkidega on see imelik lugu, et iga kord, kui omale mõne kohustuse olen võtnud, ikka natuke aega vaevlen selle mõtte käes, et kulud jälle suuremad, ise tean, et kui mõne aasta mööda lasen, kahanevad finantskohustused justkui väiksemaks ja väiksemaks. Iga laenu ja liisinguga on nii olnud. Sellepärast ma üldse ei mõista neid inimesi, kes riskivad vana panni autoga teele jääda samas, kui ise teenivad täitsa normaalset vabariigi keskmist või kõrgemat palka. Et miks inimesed ei osta ometi omale mugavusi, kui neil on see võimalik. Mina ikka pigem ostan.

Viimase eluasemelaenuga on küll nii, et tegin eriti pessimistliku plaani. Ma alati mõtlen välja kõige mustemad stsenaariumid, kust enam halvemini vaevalt läheb, aga paremini saab alati. Seekord oli nii, et võtsime pähe, et esimesed neli aastat, kuna meil on mitu laenu ja liisingut, me verandaga majas suuremaid remonte teha ei saa. Noh, saime siiski nii, et vähe pold ja seda juba kolme aastaga. Lisaks, kõigepealt ostis mees oma auto enne tähtaega välja ja nüüd siis mina eriti palju enne lepingu lõppu tegin sama. Ehk et mu mustadest stsenaariumidest ei käivitunud ükski, sest käime jätkuvalt tööl ja koolis ja sissetulekud on ainult kasvanud.

Mis mu töösse puutub, siis… Kuna on kuu algus ja täna oli toetustepäev, siis olen terve päeva mässanud mingite eriti räpaste arvutitega. Ühe süleka ekraanil oli konkreetselt selline rögalärakas, et praegugi kui sellele mõtlen, mind ajab öökima. Teise läpaka klahvid olid nii mustad, et valgeid tähti polnud kohati näha ja iga kord kui ventika käima tõmbas, täitus tuba laudahaisuga. Kolmas arvuti viskas tagant sihukese tolmupilve välja, et pidin eemale hüppama, et mitte halliks saada. Olen jagelenud mingite vanameestega, kes väidavad, et nemad teevad kõik õigesti, samas kui ise kirjutavad hoti aadresse mitte @hot.ee, vaid @h.ee.

Vahel käib mul selliseid kliente, et kui nad me äris on, mul hakkab aju iseenesest genereerima põgenemisplaane või siis mõtlen välja tegevused juhuks, kui klient peaks keset ohvissit kokku varisema. Elu, inimesed, päriselu! Ja teinekord on mul kohutavalt raske jääda viisakaks, aga tegelt ainult ühel korral aastate jooksul olen olnud kliendiga tõredalt ebaviisakas. Sest ma üldse ei kannata, kui keegi tahab mind ära kasutada enda mugavuse pärast ja mulle sokutada mingeid tegevusi, millega ise hakkama saaks, kui ainult viitsiks. No siis ma nats põrutasin. Mrt siiani meenutab seda, kuidas ma kliendiga halvasti ringi käisin. A no vahel on süütenöör täiega lühike ja seda juhtub, kui päeva jooksul on seda järjekindlalt lühemaks põletatud.

Logisin täna mehe id-kaardiga maksuametisse ja vaatasin miskit hinnangute kohta. Seal oli öeldud (punaselt!), et kuna mees maksab oma töötajale sama valdkonna keskmisest madalamat palka, siis järelikult saab töötaja ülejäänu ümbrikus. Mingi selline mõte ja nagu ähvardus oli seal ja siis ma mõtlesin, et kuradi ametnikud, tulge korra väikelinna ja vaadake, kuidas siin äri käib. Kuidas saab üks riigiamet ilma olukorda analüüsimata lihtsalt lajatada sedasi eelarvamustega? Seda nad muidugi ei tea, mismoodi meie valdkonnas aasta aastalt tööd aina vähemaks jääb ja kui mitu konkurenti me kõrvalt seetõttu kadunud on. Kõik ongi kadunud juba, me oleme pmst ainsana alles siin ja tänu sellele meil üldse ongi veel mingit tööd. Mrt ennustas remondiärile kadu juba kümme või rohkem aastat tagasi. Mida imet me muidu magistriõppesse läksime? Kõik muutub ju. Osalt muutub tehnika ise remontimatuks või siis on igas peres keegi, kes matsu jagab, ja teisalt on rahval juba nii palju pappi, et kui vana pill läheb katki, nad ostavad uue. Päris jõukaks on need inimesed siin saanud ja selle üle peaksime kõik rõõmustama. Üks jõukuse märk on see, et vanu kasutatud töökorras arvuteid ja monitore ei taha enam keegi ja need viiakse sirgelt jäätmejaama. Me ükskord üritasime annetada, saadeti pikalt, sest abivajajad soovivat ainult uut tehnikat. Vot tak.

Kaitstud: Pööninguluuk

Teisipäev, mai 19th, 2020

See objekt on parooliga kaitstud. Vaatamiseks sisesta enda parool:

Kaitstud: Suvehooaja avamine

Teisipäev, mai 5th, 2020

See objekt on parooliga kaitstud. Vaatamiseks sisesta enda parool:

Kaitstud: Päev hiljem

Teisipäev, aprill 21st, 2020

See objekt on parooliga kaitstud. Vaatamiseks sisesta enda parool:

Kaitstud: Ja läinud ta ongi

Esmaspäev, aprill 20th, 2020

See objekt on parooliga kaitstud. Vaatamiseks sisesta enda parool:

Kaitstud: Ainult töö

Neljapäev, aprill 16th, 2020

See objekt on parooliga kaitstud. Vaatamiseks sisesta enda parool:

Kaitstud: Veel üks pump

Esmaspäev, detsember 9th, 2019

See objekt on parooliga kaitstud. Vaatamiseks sisesta enda parool:

Kaitstud: Lumi

Kolmapäev, november 6th, 2019

See objekt on parooliga kaitstud. Vaatamiseks sisesta enda parool:

Kaitstud: Jõulueelne

Laupäev, detsember 22nd, 2018

See objekt on parooliga kaitstud. Vaatamiseks sisesta enda parool:

Kaitstud: Kütame

Kolmapäev, detsember 19th, 2018

See objekt on parooliga kaitstud. Vaatamiseks sisesta enda parool: