Archive for the ‘Lihtsad lugud’ Category

Ehitusarengud

Pühapäev, juuli 28th, 2024

Mrt oli nädala sees jälle lapsel abiks kööki ehitamas, panid kipsi seina ja tasandasid põranda. Igati tore on, et maja saab uueks, aga mu meelest on selle ehitustegevuse juures hoopis olulisem isa ja poja ühine kvaliteetaeg. Neil on omavahel olles alati lõbu laialt. Kuna olen perekonna kroonik, siis talletan tähtsamad tegevused ka oma blogisse.

Selleks, et köögile saaks uue ukse panna, pidi laps ukseauku suuremaks tegema. Me isa ehitatud majas pole olnud vist ühtegi ust, mis klapiks tänapäevase standardmõõduga. Lisaks on, nagu vanades majades ikka, kõik seinad ja nurgad kõverad. Või peaks ütlema, et olid, sest ehitamise käigus ajavad mehed need sirgeks nii palju kui üldse võimalik.

Ilmselt läheb Mrt järgmise nädala lõpus jälle lapsele appi ehitama, seniks leidis ta kasulikku tegevust ka kodus. Suvilas tšillides hakkas mees hullu ajama, et peaks ikka väliköögi valmis ehitama ja… No tegelikult oleks meil suurt katusealust vaja seal peamiselt küttepuude kuivatamiseks. Ma leidsin, et eriti mõistlik ei oleks hetkel oma energiat sinna kulutada ja suunasin mehe sujuvalt pööningule, hahaa. Ei, tegelt tal ammu on plaan omale pööningule töötuba ehitada ja ühise arutlemise käigus küpses otsus, et tegeleks ikkagi eelkõige pööninguga. Mrt hakkaski siis sinna ehitama karkassi, kuhu vahele saaks soojustuse panna. Meil on maja teise korruse ja katusega suuremad plaanid, aga seni, kuni projekt pole tellitud ja ehitusluba võetud, on paras nokitseda pööningu selle osa kallal, mis nagunii oma vanadesse mõõtmetesse jääb.

Käis siis ükspäev mees ehituspoes mõnuga materjali ostmas. “Mõnuga” tähendab seda, et ostis kõige kvaliteetsemat puitu, ilusat sirget ja lihvitud materjali, ise kommenteeris sinna juurde, et nüüd siis oleme sinnani omadega jõudnud. St et ei pea koonerdama ja kvaliteedi arvelt kompromisse tegema. Ehitamine on mehe hobi ja hobid teatavasti ei olegi odavad 😀

Pööningu väljaehitamine käib nii, et pmst tekib katuse alla soojustatud karp. Meil on veel välja mõtlemata, kustkaudu õieti sinna sisenema peaks. Praegu on ajutine trepp tehtud verandale ja sealt ronime üle palgi. Kuna see jäme palk hoiab maja koos, siis seda pooleks saagida ei või, muidu sobitaks sinna vahele pööningutoa ukse. Võimalik, et peamegi tegema väikesed trepiastmed üle palgi. Üks variant oli ka tuppa trepp ehitada, aga toad on niigi väikesed ja trepp võtaks veelgi ruumi ära. Praegune plaan on veranda katus viia sama kõrgeks kui muul majal, see annaks liikumisruumi juurde ja ei peaks vast päris käpuli tuppa sisenema. Tõenäoliselt tuleb vana veranda nagunii lammutada, sest tahame sellest teha sooja ruumi aastaringseks kasutamiseks. Praegune veranda on õhuke nagu kuur. Jääb ainult loota, et algav tööaasta pole sama intensiivne nagu oli eelmine, sest 24/7 palgatööd tehes ei jaksa maja renoveerimise peale isegi mõelda mitte.

Kmr on praegu sama vana nagu oli Mrt siis, kui hakkas me Rapla maja suuremaks ehitama. “Pojane” kommenteeris ükspäev, et nii suure asjaga tema küll hakkama ei saaks. Ahh, küll ta saaks, kui vaja oleks, aga eks ole lapsel ikka hirmsasti vedanud sellega, et tal on isa, kes alati kõigega aitab.

EDIT päeva lõpuks:

Kuidas puhkus edeneb

Reede, juuli 19th, 2024

Mul hakkab teine puhkusenädal lõppema ja olen jõudnud läbi lugeda ainult ühe raamatu. Mida ma siis tiksutan siin? Eilne päev, näiteks, oli selline, et kõigepealt magasin liiga kaua, peaaegu üheksani, sest öösel läks uni ära ja lugesin vist isegi mingi kolm tundi. Tavaliselt ärkan ka puhkuse ajal vara, kell kuus või seitse, joon kolm väikest tassi kohvi ja loen uudiseid, see võtab mul peaaegu terve tunni. Siis igast hügieenitoimingud ja seejärel kõnnin suure ringi. Eile tegin metsas paaritunnise jalutuskäigu, võtsin sealt isegi mõne kukeseene kaasa.

Hommikune vaade kasvuhoonele:

Kui vihm just otse kasvuhoone uksest sisse ei saja, ööbivad miisud meie juures. Neil on siin bed & breakfast. Teises maja otsas elav naabrinaine toidab neid ja meie pakume öömaja. Kuna kassid on metsikud, siis puutuda nad ennast ei lase, aga lubavad teinekord endale päris lähedale nii, et ei jooksegi minema. Kassid on kasulikud, hoolitsevad selle eest, et ükski hiir me hoovist eluga ei pääseks.

Kui metsast koju jõudsin, oli juba lõuna käes ja see mul söögiaega alati ei tähenda, küll aga teist kohviringi. Eile oli jälle see päev, kui kõht ei läinud enne õhtut tühjaks ja oma “hommikusöögi” sõin millalgi kella poole viie ajal. Mul on nüüd kästud kilpnäärmerohtu võtta ülepäeviti pool tabletti (kuna rohkem ma ei talu) hommikusöögi juurde, selle ma ka siis neelasin. Kohvi juurde on ikka mõnus midagi lugeda, kui on aega ja ei pea kuskile minema, nii ma siis venitasin neid kahte tassi päris pikalt.

Vahepeal, enne metsa minekut ja peale metsast tulekut, suhtlesin aiaehitusfirmaga, kust Mrt oli küsinud hinnapakkumist. Pika kirjavahetuse tulemusena tellisime ära aiapostid, väravad ja automaatika. Ehitame esialgu uue aia ainult suure värava poolsesse nurka, kus vana võrkaed kõige koledam. Suure värava kõrvale teeme ka väikese jalgvärava, et oleks mugav prügikasti tänavale panna või värava vahele jätta juhul, kui prügipäevadel ise kodust ära oleme. Meil muidu on jalgvärav teise tänava ääres üldse, ilmselt jätame selle ka alles. Suurem osa võrkaiast on meil praegu roosiheki sees kinni. Mul on plaan järgmisel kevadel roosihekk väikeseks lõigata, eks siis vaatame, kas ehitame kohe aeda edasi või peab sealse flooraga enne veel midagi äkilisemat ette võtma.

Ostsin ükspäev endale lasketrennides käimiseks mugavad püksid, kaks paari erinevat värvi, mis olid nats liiga pikad. Need õmblesin eile parajaks.

Verandal õmmeldes passis mu kõrval põrandavaibal üks megasuur euroopa majaämblik, jälle! Need elukad on niuksed jubedikud, et ükskord, kui selline meil toas oli, mees ei tihanud teda kättegi võtta, et välja visata. Nii siis on meil nende menetlemiseks ainult üks meetod – Kärcheri tolmuimeja ehk kollane hotell nagu tavatsen nimetada. Kolisin ta siis käppelt hotelli ümber. Mul jätkuvalt on kahtlus, et need loomad on suutelised tolmuimejast välja ronima, sest alles mõne nädala eest ühe sarnase sinna kolisin ja vahepeal ei ole me vist tolmukotti vahetanud. Mrt ütleb, et see on võimatu.

Mis ma siis veel tegin? Nüüd vist oligi juba “hommikusöögi” aeg käes ja ma praadisin omale paar muna.

Kui söödud sain, läksin rattaga sõitma. Väntasin Herjavasse, kokku tuli vist ainult mõniteist kilomeetrit. Nägin kergteel suurt rästikut, kes ratta lähenedes põgenes ja ilusat sisalikku, kes ei saanud üldse aru kes või mis. Aga niidulilled lõhnasid imeliselt, angervaks õitseb ka nii, et tõmbab hinge kinni.

Jõudsin õhtul veel muru niita ja aias siit-sealt rohida, lõikasin tomatilehti, kärpisin ühte pojengi ja sidusin üht roniroosi koomale. Pärast tükeldasin liha ja sibulaid, panin šašlõki marineerima. Siis oligi juba nii hilja, et oli paras aeg jupiterist seepe vaatama hakata.

Õhtupäikeses on kasvuhoones liiga palav, siis sobib miisule me kuuri terrass:

Üks oluline teadaanne on mul ka. Ma ei viitsi oma sünnipäeva pidada ja lähen üldse selleks nädalavahetuseks kodust minema. Mul on oma sünnipäevadega viimastel aastatel kehvasti, sest vananemine on mulle raske ja kõik need uued numbrid, mis ette viskavad, ei tasu mu meelest üldse õnnitlemist. Mitte et elada ei meeldiks, meeldib küll ja olen tänulik selle eest, et nii palju elupäevi on antud. Aga sünnipäeva pidamine jääb igatahes ära ja suure tõenäosusega olen sel päeval üldse levist väljas. Lähen hoopiski ise külla ja kohtun vana sõbraga.

Kolisime välja

Esmaspäev, juuli 15th, 2024

Kasutasime oma aega kassikarjas efektiivselt, lisaks köögi lammutamisele tühjendasime oma kappe ja tuba, kus Raplas olles elame. Oleme kolm aastat Haapsalus ära olnud ja jupi kaupa endale vajalikke asju sinna vedanud. Aga kõik kümnete aastatega kogunenud asjad ei ole enam vajalikud või võiksid olla vajalikud kellelegi teisele. Näiteks on mõttetu oodata, et ühel päeval mulle ikkagi hakkavad jälle selga mahtuma nr 36 ja 38 riided, kui olen seda oodanud juba nii umbes 15-20 aastat.

Imestan isegi, et raatsisin päris mitmed enda õmmeldud kostüümid-kleidid ära annetada. Osad jätsin küll kappi alles, sest kenad kontorikleidid ja kostüümid mahuvad selga Kmr-i daamile ja ta võib neid sealt võtta. Olen palju õmmelnud Burda lõigete järgi ja täitsa imestasin, kui kvaliteetselt ma kunagi viitsisin õmblustööd teha. Ei enam. Alles jätsin ka mõlemad pruutkleidid ja kuigi võib jääda mulje, et kogun neid, siis loodan siiski, et kolmandat ei tule, hahaa. Täie julmusega saatsime prügimäele mitu suurt prügikotitäit voodiriideid ja rätikuid, oma toa pesuriiuli tegime täiesti tühjaks. Need olid voodiriided me laste kasvamise ajast, mida aeg-ajalt keegi vbla isegi kasutas, aga no vanad, nii vanad, osad ehk 20-30 aastat isegi. Ja lapsed on ju ometigi ammu kõik oma elu peal.

Voodiriideid ära visates meenus, et meil olid vanasti kodus kasutusel Rootsi tädide ja isegi Kanada tädi (nende motelli) vanad voodiriided, kardinad, rätikud. Mõni ilus kollane padjapüür oli nüüdki veel me pesuriiulis alles, peamiselt kasutamata, sest ei sobinud me patjadele. Kujutan ette, kui hea meel neil oli oma vanadest asjadest lahti saada nii, et ei pidanud neid prügikasti viskama, vaid saatsid Eestisse oma vaesele õele. Õnneks on tänapäeval olemas Uuskasutuskeskus, mis lahkesti kõik terved ja puhtad riided vastu võtab ja sinna viisime mega hunniku riideid. Paljud rõivad, mille ära annetasime, olid sellised, mida isegi suure rõõmuga kaltsukatest leiaksin. Kui need mulle selga mahuksid, eks ole.

Leidsin igasugu selliseid asju, mille olemasolust mul enam aimugi polnud.

No ja siis igasugust nostalgiat…

Vahepeal tõmbas Sofi pidurit, sai vist aru, et mutil on toss täiega väljas. Istusin ainult korraks voodile, et jalga puhata ja hetkega sättis ta ennast mu sülle nurruma. Ega siis ei raatsi ju ennast enam liigutada. Teate ju küll seda “ma ei saa midagi teha, mul on kass süles.” 😀

Täiesti kohutav pesuriiuli tühjendus. See hunnik, mis pildil, läks sirgelt prügimäele ja rohkemgi veel. Oma vana suure sinise vaiba, mille kunagi elutuppa ostsime, viskasime ka minema.

Ühtekokku viskasin ära rohkem kui kümme kotti, nii läpakakotte kui käekotte ja teatrikotte, rannas käimise kotte ja reisikotte. Osad viisime taaskasutusse, sest olid ilusad ja isegi moodsad, aga ma ei kasuta neid enam. No ja siis pruutkleidid, neid ma ka enam ei kasuta, aga vaat jätsin alles kui reliikviad või midagi. Valget kandes hoidsin vägisi nuttu tagasi, nii et pisarad hakkasid välja voolama ninast. Selle kanga saatis mulle välismaatädi ja valmis õmbles ta endine matkakaaslane Järvakandi ateljees. Selle varrukad tulid kohe liiga lühikesed ja kaeluse pits oli kare ehk et see ei sobinud mulle algusest peale nagu see abielugi. Väljastpoolt paistis kõik väga ilus. Sinise õmblesin endale ise suure rõõmuga ja abiellusin ka suure rõõmuga – no pressure, just fun 😀

Kolm suurt kotitäit riideid viisime Õnnepalee taha Uuskasutuskeskusesse.

Mitu inimest on kommenteerinud, et eks ole ju vabastav ja kerge tunne, kui oled saanud hunniku vana kraami ära visata. Mul polnud mingit tunnet. Aga on küll nüüd mõnusam oma toas, mida lapsed kasutavad pesukuivatustoana suure pesuresti tõttu, mille Mrt kunagi ammu ehitas, ööbida. Põrand pestud ja tolmud pühitud, ikka nagu väheke kultuursem. Kusjuures tühjendada saab seal veelgi, sest kummutisahtliteni ma ei jõudnudki.

Sofi üks lemmikkoht on kuivatusresti all, eriti kui oled sinna äsja voodiriided kuivama riputanud.

Ja lõpetuseks veel paar lammutuspilti. Mrt teadis, et kunagi oli jaamaka majas toimiv keldrituulutus, mis läks otse korstnasse. Esiteks läks see otse suitsulõõri, mis pole õige ja teiseks oli see mingit sodi täis pudenenud. Mrt avastas lammutades, et muuhulgas tuli ventilatsioonikanal suitsulõõri ka me vanast peldikust, mida pole siin majas ka enam kümneid aastaid. Mees rookis keldrituulutuse puhtaks ja kui ehitamiseks läheb, siis saavad selle suunata õigesse korstnalõõri.

Ja vaade keldrist:

Lammutused on tehtud, sel nädalal algab ehitamine.

Sest puhkus algas

Esmaspäev, juuli 8th, 2024

Lapsed on kuskil Kreeka saarel puhkamas ja me Mrt-ga oleme kassikarjas. Võiksime ta nüüd nimetada Saepuru-Sofiks, sest mees lammutas kööki ja muidugi oli miisul vaja kõik nurgad ja augud üle uudistada.

Ehk et jah, kui muud rahvad lähevad Haapsallu puhkama, siis meie tuleme sealt puhkama Raplasse. Niisama passida me ei suuda ja õnneks ikka üht-teist siin tegevust leidub. Mrt-l ei ole tegelt veel puhkuski, hommikupoole oli tal üks mikrokraadi loeng zoomis ja homme on tal teine loeng kolledžis. Aga siis hakkab temalgi päriselt puhkus. Ega meil mingeid erilisi puhkuseplaane olegi, sel nädalal uhame kahe linna vahet (ei, kolme tegelt, pealinnas laskmas käime ka).

Jalutasin hommikul kohe esimese asjana taha poodi seda teed mööda üle heinamaa, kust ikka kaubalattu ema töö juurde käisime. Oli väga nostalgiline teekond. Nägin pikas rohus nii õitsvaid lillherneid kui talinelke. Sinna kümneid aastaid söötis olnud põllule on tekkinud tänavad, õieti küll sinna on pikendatud nii Puukooli kui Tulbi tänav ja juba on kaugemale heinamaale kerkinud ka uued majad. Märkasin, et Puukooli tänavas onu Ilmari aia taga kasvavad sama vanad pärnad nagu meil olid ja mõtlesin, et küllap nad, kaks praktilist venda, koos otsustasid, et võtavad pärnad, kui siin istikuid jagati, et alevi uued tänavad haljastada. Meie pärnad on maha võetud ja ühest neist tegi Mrt lapsele suure voodi, mis tal tänagi kasutusel. Võsa tänava rahvad võtsid omale kased ja needki on täna juba hirmus jämedad. Ju nad ikka mingi 60 aastat võivad vanad olla. Nende kaskede alt me korjasime kaseriisikaid, Loonise suur-vanaema tegi neist kastet.

Poest tulin tagasi mööda Telliskivi tänavat ja kuna olin käinud hambaharja ostmas, meenus mulle Võsa ristis, kuidas kord talveõhtul seal Loonisega kokku saime, sest olime just saanud Rootsist paki ja oli vaja näidata välismaalt saadud hambaharju. Küllap seal oli midagi veel, aga just hambaharjad on eriliselt meelde jäänud. Milline õnn, et need hullud ajad on ammugi möödas ja võin lihtsalt varahommikul jalutada üle põllu poodi ise endale hambaharja ostma.

Nostalgiahetkede lõpp.

Või siiski mitte.

Mrt lammutas köögist välja põranda, lae ja seinad. Ehk et kõik. Põrand oli me enda tehtud, 25 aastat tagasi “ajutiselt” paigaldatud kraanikauss ka mehe paigaldatud. Välisseina nad Kmr-ga tegid eelmisel aastal, muud köögi osad peavad uueks saama sel suvel.

Ma pügasin hekki ja elupuid, pärast korjasin vaarikaid. Värk on selline, et ma ei väsi imestamast kui väga ma nüüdsel ajal füüsilisest tööst väsin. Pooled elupuud olid veel lõikamata, kui ma juba ei jaksanud hekilõikurit õigesse kõrgusesse tõsta. Käed olid lihtsalt hullult nõrkenud umbes tunniajasest tööst. Aga ma punnitasin ikka lõpuni, kuigi tulemus ei ole hoopiski nii sile ja kena kui mu nooremaaegsed lõikused olid. Mis parata. Tooli võtsin abiks, sest muidu oleks elupuude tipud jäänud puha karvased. Mõtled küll, et oled veel noor, aga tuleb ikka tõele näkku vaadata – 60 aastat, see on väga palju elatud aastaid ja täpselt sama palju aastaid kulutatud keret.

Kui peaksin Rapla-kodus vananema ja see aed siin oleks mu hoolitseda kogu aeg, siis tee äärest tõmbaksin igatahes heki maha. Õnneks on me Haapsalu aed tublisti väiksem ja üritan seda niimoodi haljastada, et ka vanast peast jõud üle käiks.

Lammutus on siin majas muidugi ka alati paras nostalgialaks. Ikka vaatan ja mõtlen, et näed, isa on siia naelad sisse löönud ja vaata kui paksud põrandalauad on ta kööki pannud…

Rohkem ei viitsi kirjutada.

Ma nüüd võtan ikka tolmuimejaga maja ka üle, sest lammutusest on tervel elamisel valge kiht peal. Imelik, et vaheseinaks ehitatud koormakate ei pea ikka kõike tolmu kinni.

Triangel

Laupäev, märts 16th, 2024

Üks triangel käib kogu aeg ja üldse pole enam aega blogi kirjutada. Sel nädalal on lausa nii, et ühtegi ilma kohustusteta päeva ei ole. Täna oleme Mrt-ga mõlemad kolledžis tööl ja homme on meil laskevõistlus. No ja laskevõistlus on meil ka järgmise nädala lõpus 😀 Sest noh, meile meeldib tiirus käia ja kui siis treener tahab meid võistlema saata, oleme nõus, sest väike tänuvõlg nagu nähtud vaeva eest või nii. Et kui tema meid tiirus aitab ja õpetab, siis läheme ta õpilastena ka võistlema, kuigi mulle üldse ükskõik mis alal võistelda ei meeldi.

Kuna mu põhitöökoha koormus on juba ammu megalt suur, hakkasin alates märtsist töötama täiskohaga. Alustasin seal ligi kaks aastat tagasi 0,5 kohaga ja sellepärast ausalt öeldes sinna kandideerisingi, et see osakoormusega koht oli. Üsna varsti sain aru, et kolme päevaga nädalas, mis pealegi lühikesed, ei jõua mitte midagi tehtud ja hakkasin siis 0,75 koormusega tööle. Oli tore küll, et reeded olid mul siis vabad, aga vaevama hakkas, et sisuliselt tegin täiskoha töö ära kolmveerandi palgaga. No lihtsalt, et jube tamp oli peal kogu aeg. Nüüd siis olen kogu aeg tööl. Õpetamist ma esialgu ei lõpeta ja olen lubanud vähemalt ühe aasta veel ülikoolis ka olla, aga eks näis, kuidas tunniplaani õnnestub klapitada. Pmst reede õhtupoolikutel ja laupäeviti saan loenguid teha, mis õnneks ei ole ka iga nädal siiski. Järgmisest aastast hakkab õnneks asi jooksma nii, et üks aine on mul sügisel ja teine aine kevadel, st sügissemestri koormus jääb veidi väiksem, sest pole erinevad õppeained läbisegi.

Mu põhitöökoha selle nädala suurim saavutus on üks poolemeetrine valem, täitsa ise tegin 😀

Ehk et mul oli vaja kursustele regamise faili uuendada ja sinna tekitada vanuse lahter selliselt, et kui kandideerijate lehtedel on kirjas nende isikukoodid, siis sellest kuvatakse koondlehele lisaks isikukoodile ka nende vanus. Reaalajas vanuse arvutamise valemi leidsin guugeldades, muud jupid leiutasin ise juurde. Esimene IF teeb lihtsalt seda, et koondlehe lahtris kuvataks seni 0 kui lehtedel veel isikukoode kirjas pole, muidu tuli sinna mingi trellid ja jura. Nunnu, onju? Peaksin selle valemi tudengitele Exceli juhendisse maiuspalaks panema.

Eile õhtul käisid meil külalised. Kata kirjutas paar nädalat tagasi, et tulevad spaasse ja tahtis külla tulla. Kuna oleme jube hõivatud kogu aeg, siis pakkusin välja, et tulgu reedel õhtusöögile. Nii siis panigi mees peale tööd grilli üles ja kana küpsema, tegi salatit ka ja ma käisin poes koogi ja kingituse järel. Kata saab homme 60, ostsin talle ilusad roosade pallidega kõrvarõngad. Lähtudes põhimõttest, et mida vanem eit seda roosam kleit, nagu ütles me ema. Igatahes oli tore kuulda kodukoha ja suguvõsa uudiseid.

Oot, ma otsin mõne pildi ka. Kana alles küpseb, ootame:

Sellise kingi tegime:

Tegelt päris hull ikka, kui vanad me juba oleme!!! Endal on küll kogu aeg selline tunne nagu oleks vananemine kuskil 35 peal pidama jäänud, aga no vaadakem peeglisse, eks. Või siiski mitte 😀

Mis siis veel? Mrt on jubedal kombel ületöötanud, sest teeb nüüd ka mikrokraade. Ma ikka vahel õiendan siin, et see pole normaalne, et kõik nädalavahetused istub arvutis ja töötab. Olen teda vahel tirinud pealinna shoppama ja ükspäev aeda puid lõikama lihtsalt sellepärast, et mees ei töötaks kogu aeg. Rapsimine päädis sellega, et korra ta plahvatas töö juures sedamoodi, et ehmatas kõik inimesed ära. No läks mees närvi ühe asja pärast, millest, nagu hiljem selgus, oldi valesti aru saadud ja ohtu ei olnud, aga jõudis väga endast välja minna. Ega direktor poleks muidu teadnudki, et Mrt nii hullu koormusega töötab, aga nüüd siis nägi ja palus mehel paar vaba päeva võtta. Mrt sel nädalal oligi paar päeva tööst vähemalt osaliselt eemal, käis pealinnas asju ajamas ja juuksuris ja.

Muidu üldiselt mu mees on oma õppekava ülihästi juhtinud, palju häid muudatusi teinud (ka selliseid, millest suures ülikoolis tahetakse snitti võtta), no ta saab ikka kiita kogu aeg. Asi on nimelt selles, et Mrt ei oska mitte ainsatki asja teha suure pühendumiseta. Kui mingi asja ette võtab, siis sukeldub sellesse kogu hingega ja kella vaatamata, ma siin ikka aeg-ajalt pean teda sabast tagasi tõmbama, et ta ennast päris ära ei nikastaks.

Suur töökoormus siin majas on teinud seda, et kellelgi ei ole aega tegeleda teise korruse projektiga. Plaanisime selleks suveks katusevahetust, rahagi on olemas, aga kuna pole aega projekti teha ega isegi tellida ja ehitusluba ajada, siis lükkub suurem ehitamine ilmselt veel edasi. No küll saab.

Mul on käsil esmaabi kursus. Kuna Haapsalus Punase Risti kursusele peale minu keegi ei reganud, kupatati mind e-õppesse ja praktilisele õppele pean minema Raplasse. Ma ikka jubedalt imestan seda, et terve suure linna peale siin ainsatki teist tahtjat ei olnud, Rapla on väike ja seal käivad need kursused alailma. E-õppega läks nii, et viitsisin vaadata ainult kahe mooduli videoid, mooduleid on kokku seal kümmekond. Kuna alles eelmisel suvel NKK esmaabi koolituse läbi tegin, siis ei hakanud oma kallist aega kõigi videote vaatamisega kulutama ja vihtusin kohe enesekontrolliteste teha. No need videod on megalt igavad, mehed lihtsalt seisavad, vaatavad kaamerasse ja räägivad, selle asemel, et praktilisi võtteid ja asju ette näidata. No vot ja nii ma siis mõtlesin, et ehk millalgi jõuan õppematerjale veel vaadata, aga teen enne meenutamiseks vahetestid ära. Kui viimast, psühholoogilise esmaabi mooduli testi tegema hakkasin, avastasin äkki, et krt, küsimused ei lõpegi ära, siin on mitukümmend küsimust! Muidu iga mooduli otsas oli ainult kolm-neli kontrollküsimust, aga see test ei tahtnud ega tahtnud lõppeda. Nii ma siis kogemata sooritasin e-õppe lõputesti ilma õppimata positiivselt. Seal võis vist kaheksa küsimust valesti vastata, mul läksid valesti ainult kolm. Väga veider, et see test niimoodi viimase e-õppemooduli otsas oli, et polnud üldse aru saada, kuhu jõudnud olen. Igatahes sai see mul positiivselt tehtud nii, et ei märganud pabistamagi hakata.

Lähen nüüd kõnnin ühe ringi ja hakkan tänast loengut ette valmistama. Olge ise ka toredad 😀

Kaitstud: 11. jaanuar, 2024

Neljapäev, jaanuar 11th, 2024

See objekt on parooliga kaitstud. Vaatamiseks sisesta enda parool:

Kaitstud: Muutused

Laupäev, november 4th, 2023

See objekt on parooliga kaitstud. Vaatamiseks sisesta enda parool:

Kaitstud: Tempo

Teisipäev, oktoober 17th, 2023

See objekt on parooliga kaitstud. Vaatamiseks sisesta enda parool:

Kaitstud: Mis aastaaeg see meil õieti on?

Neljapäev, juuni 1st, 2023

See objekt on parooliga kaitstud. Vaatamiseks sisesta enda parool:

Kaitstud: Aprill

Laupäev, aprill 1st, 2023

See objekt on parooliga kaitstud. Vaatamiseks sisesta enda parool: