Uus uks ja väike tähistus

Pidime mu sünnipäeva lastega tähistama 24. juulil, aga väikesed mehikesed olid tõbised ja lükkasime pidutsemise määramatusse edasi. Hea nali oli muidugi see, et Mariannele unustasime öelda, et pidu ei ole ja kui siis oma seene-hakklihavormi ja kohupiimakoogi õhtusöögiks valmis saime, laekusid meile kaks külalist, kes neid konsumeerida aitasid. Millal ülejäänud rahvaga pidu tuleb, ei teagi. Kusjuures Mardi pere saabus nädalaselt puhkusetuurilt Haapsallu ja kuna nad väga hilja tulid, jäid ka ööseks.

Meie juurde ööseks jäämisega on see lugu, et oma lapsi ikka alati majutame. Teepoolne tuba on meil nüüd kontorituba, aga sealse diivani saab lahti tõmmata ja paar inimest mahuvad ära. Ainus jama on selles, et iga kord, kui keegi meile ööseks jääb, olen mina unetu ja vahin keset ööd lakke kolm-neli tundi. Ma lihtsalt ei saa ennast vabalt tunda, kui rahvad on majas, sest magame paljalt ja soojal ajal tahaks ka tekki mitte peale võtta. Peame oma magamistoa ukse lahti hoidma, sest jahutav pump on elutoas ja ma ärkan iga krõpsu peale üles, mis majast kostab. Mees on samasugune ergu unega, see on meil mingi vananemise nähtus vist. Olen nüüd puhkuse ajal saanud oma unerütmi täitsa hästi korda ja magan kogu öö, aga ainult siis, kui oleme mehega kahekesi majas. Sellised veidrad vanainimesed.

Laupäeva õhtu oli ilus, soe ja vaikne, jalutasime lastega linna peal. Enne tegi mees õuel mõned perepildid.

Sumilane pildistas
Vanainimesed puhkehetkel

Pühapäeval veetsid noored lapsevanemad hulga aega tennist mängides ja ma käisin tüdrukutega lossihoovi mänguväljakul. Krahviaia tennisekeskus asub me enda tänava otsas, see on nüüd kenaks ehitatud ja igati mõnusate tingimustega.

Natuke aega tüdrukutega passisime, mis need lapsevanemad seal teevad

Kuna sünnipäev jäi ära, siis toimus ehitus ja remont. Tellisime viimaks säästuukse asemele väheke toekama. Uks, mille rahapuuduses neli aastat tagasi Hansapostist tellisin, hakkas juba ka kõveraks muutuma ja lengi vahelt paistis valgus läbi. Peamine probleem sellega oli, et link ei liikunud vabalt ja avama pidi ust sellise trikiga, et võõrad näiteks seda ust üldse lahti ei saanudki. Nüüd käib uks täitsa vabalt, lausa lust on sisse-välja käia sellest.

Mrt naudib täiega oma vana auto supervõimeid, isegi välisuks mahtus sisse
Vaeneke Hansaposti säästukas
Uus uks on vineertahvlitega, mulle palju meeldib
Siin veel ukse ümbert tegemata, Mrt ääristas ta ajutiselt puiduga

Ukse ümbrus sai ajutiselt ääristatud sellepärast, et nagunii tuleb seda liigutada siis, kui maja väljast vooderdatud saab.

Teen siin nüüd pausi, suvilatripp väärib eraldi postitust.

Leave a Reply