Koroonast

Imestan siin muudkui meie ajakirjanduse taset. Hull paanika on tehtud koroonaviirusest, tänase seisuga vist juba 908 inimest on Hiinas sellesse surnud. Hiinas elab nii umbes 1,4 miljardit inimest. Mitte, et ühe ainsagi inimese enneaegne surm ei oleks traagika, aga no nii vähe ju siiski võrreldes rahvaarvuga. Mu meelest peaks mõtlema sellele, mitu protsenti rahvastikust surnud on ja hindama, et kui Eestis oleks levimus sama, mitu inimest see siis meie riigis teeks.

Et surnute hulga pidev korrutamine ajakirjanduses tundus mulle tobe, tegin Scratchis väikese programmijupi, mis arvutab välja, mitu protsenti Hiina rahvastikust siis tegelikult koroonasse surnud on. Vastuseks sain 0,0000648… midagi protsenti. Mu armas programmijupike ütleb mulle, et kui sama suhe kanda üle Eestisse, oleks meil täna koroonasse surnuid 0,861… inimest. Ehk et täna see ainuke inimene meil vbla vaaguks hinge ja polekski veel surnud.

Mu programmike ütleb, et kui Hiinas koroonasse surnute arv kümnekordistub, siis sama suhte korral rahvastikku oleks meil surnuid umbes 6 inimest. Aga kas pole mitte juba levimusele pidurit tõmmatud ja haigestumiste hoog vaibumas?

Leave a Reply