Lõputöö kaitstud

No mis ma oskan ütelda? 1+3 aastat ülikoolis on läinud lennates. Kaitsesin täna oma lõputöö hindele A ja lõpetan cum laude. Mitte, et see oleks olnud eesmärk, ma alles viimasel aastal märkasin, et kiitusekiri võib tulla. Aga lapsed rõõmustavad, et siuke ema 🙂 Kas mul on seda cum laudet vaja? Ilmselt mitte. Aga… Tartu Ülikool, mille ukse taha olen nooruses jäänud kolmel korral, võtaks täna mu selle diplomiga konkursita vastu… A  ma ei saa sinna minna, sest rahvatervise magistriõpe on päevane. Sellised elu paradoksid. Kui tahad, siis ei võeta ja kui ei taha, siis võetaks.

Kaitsmise komisjon oli ülimalt toetav ja ma ise läksin sinna juba hommikul selle tundega, et täna on pidupäev. Üks komisjonis olnud teadlastest alustas oma küsimisi tähelepanekuga, et mu töö on oluliselt suurem kui meile antavad 6EAP eeldaks, et juba teoreetilise osaga oleksin oma punktid kätte saanud. Kaastudengid irvitasid, et noh, nüüd annavadki sulle magistrikraadi ära, höhö. Nali naljaks, aga ma tõesti olen põhjalik. Ja kui mul põhjalikkust üle jääb, siis saab mu mees ka sellest osa 🙂 Tal on kaitsmine reedel.

P.S. Ühel põhjusel, nagu te teate, oli mul siiski cum laudet vaja. Teate küll ju, sellepärast, et nad ei võtnud mind esimesel katsel vastu, arvates, et vanamutid ei suuda õppida. Ma nüüd neile alles näitasin 😀

2 Responses to “Lõputöö kaitstud”

  1. Maire Says:

    Cum laudest on vägagi kasu ja just seepärast, et meil on sageli suhtumine, et “Ah, käisid seal tasulises jah?”, (kuigi tegelikult ei käinud ja mis seal vahet oleks), aga kui selles vanuses ülikool lõpetada, siis eeldatakse, et ah, see on nii lope ja kõik lastakse nagunii läbi. Kui on cum laude, siis ei saa keegi kobiseda, sest seda igaühele ei anta.
    Muide, mul oli ka magister statsionaaris Tartus, aga seda annab sättida. Meil näiteks pandi loengud kolmele järjestikusele päevale, nii et igal nädalal kolm päeva pidin Tartus olema ja see oli vaid 1,5 aastat, sealt edasi viimasel poolel aastal oli magistritöö kirjutamise aeg ja vaid mingi praktika kaitsmine Tartus ja ei pidanud väga kohal käima. Raha muidugi kulub, aga Raplast ju tükk maad odavam käia kui Saaremaalt. Ma olin sunnitud korteri üürima ja see oligi kõige suurem kulu.

  2. ylle Says:

    Kui tahaksin Tartusse õppima minna, peaksin töölt ära tulema ja Mrt peaks panema oma äri kinni. Mul ei oleks raha ei iga nädal Tartusse sõitmiseks ega seal ööbimise eest maksmiseks. Ükskõik, mis pidi ma kalkuleerin, ikkagi jääb tõenäoliseks edasiõppimise võimaluseks ainult Tallinn.

Leave a Reply