Edeneb

Mrt on jätkuvalt asendustegevuste lainel, täna on ta ainult ehitanud, kuigi endal on aega diplomitöö kirjutamiseks vähem kui kümme päeva. Ma parandasin hommikul mitu tundi oma lõputööd, kirjutasin ingliskeelse annotatsiooni sisse ja saatsin Rootsi juhendajale allkirjastamiseks. Rootsist tulid mulle allkirjad paberi peal skännituna, sest sellist digiallkirja võimalust, mida me siin lugeda saaksime, mu juhendajal pole. Mu enda ja teise juhendaja allkirjad tulevad ikka digikad. Kuna mu Eesti juhendaja on tangofestivalil, siis loeb ta mu töö viimast versiooni alles uue nädala alguses. Mul on ägedad juhendajad, üks on kõva karateka ja teine kirglik tango tantsija, kes pea iga nädal kusagil milongal.

Üldiselt ma loodan, et mitte ainsatki tähte enam töös muutma ei pea. Ma ei jõua ära imestada, et iga kord kui tööd uuesti loen, ma leian miljon asja, mida muuta. Täna, näiteks, avastasin, et olin tõenduspõhisust nimetanud teaduspõhisuseks või millekski sääraseks. Igatahes mingil hetkel pean ütlema stopp või tsurr ja rohkem mitte torkima, aga rumalaid vigu ei tahaks siiski sisse jätta.

Lõuna paiku saatsin diplomitöö parandatud versiooni juhendajatele ära ja kõndisin Rannarootsi muuseumi suitsutatud jääräime ostma. Seal oli täna kena kultuuripäev, pill mängis ja kalu tossutati vanade rootslaste kombel. Ostsin kaks vardatäit suitsuräime ja õhtuks on need kõik ka sistaks tehtud. Räimed lõhnasid ja maitsesid nagu mereküla mälestus, oli nostalgiline söömaaeg.

Mis merekülla puutub, siis tuli meile sealt prügileping, mida ma ei kavatse allkirjastada, sest keegi me majapidamises prügi ei tooda. Saatsin valda avalduse vabastuse saamiseks, elektritarbimise ajaloo panin ka juurde. Päris kaval trikk see neil elektritarbimist küsida, aga peab ütlema, et see võib olla petlik, sest vbla ma ei käi suvilas pool aastat, aga hoian seal elektriradikad sees ja arve tiksub, prügi samas siiski mitte keegi ei tooda. Meil näiteks tekitavad väikest tarbimist ruuter ja valvekaamerad, ise käisime suvilas viimati möödunud aastal.

Köögi järg on selline, et Mrt hakkas ehitama tööpinda ja kappe, ma õhtul värvisin need üle nii palju kui vaja oli.

 Sahtlite demo. Ühed siinid tulid puudu, ei viitsinud uuesti poodi minna, ja sahtlite esipaneelid on ka veel ehitamata. Mrt ostis täna natuke liimpuitu juurde kappide ehitamiseks, aga muidu üldiselt enamus materjali saame muu ehituse jääkidest. Ülemised kitsad sahtlid on näiteks tehtud põrandalaua jääkidest ja sahtlite esipaneelid loodab mees kokku klopsida neist laudadest, mida meil veel pööningul on eelmisest omanikust järele jäänud. Taaskasutus ja jäänuste pruuk on imeline mu meelest, sellise tegevusega hoiab kokku märkimisväärse koguse raha. Üks Mrt sõber lasi omale korterisse kapid ehitada ja maksis nende eest kuus tonni ja tean ühte prouat, kellel eritellimusel köögikapid maksid viis tonni. Meil kulus täna umbes sada eurot natukese puidu, siinide ja uksenuppude peale. Arvata on, et umbes teist nii palju kulub veel, aga no paari sajaga köögi sisustus ehitada versus mõned tuhanded, eks ole. Võtmesõna on siin muidugi “mees, kes kõike oskab.”

 Vahepeal testisime, kuhu miski asi mahub.

 Mu järjekordne plätserdustegevus.

 Selle koha peal jätsime pooleli. Ülemise riiuli alune osa tuleb ära plaatida ja pliidi tagune ka kuni kubuni, mida veel ei ole ostetud. Kraanikausi peab nõks madalamale panema, et oleks ühel joonel ja uksed peab ette ehitama, päris üles kuni laeni tulevad ustega kapid.

 Eile mul viskas üle, et köögipaberit pole käeulatuses, sellepärast leiutasin siukse lehviga asja.

 Kui inimesel on köök, siis ta küpsetab. See on eilne pilt, mandlijahust vorstipirukad ja kirsimuhvinid.

 Ja sa vaata seda seljakotti! Mul isegi ei olnud kahju selle eest 47 eurot välja käia, sest no nii-nii ilus mu meelest. Olen sada korda kahetsenud, et omale Londonist kuue naelaga seljakotti ei toonud, sest Eestist ei ole selliseid ilusaid heledaid kotte hea hinnaga leidnud. Muudkui otsisin miskit odavat ja praktilist kuni eile sattusin kaubamaja Prottenis selle tikitud isendi peale ja unistus odavast kotist oli nagu peoga pühitud. Sest no nii ilus lihtsalt! Käin teda aeg-ajalt patsutamas ja imetlemas juba kaks päeva 😀

Leave a Reply