Peaaegu suvi

Kuna õhtul töölt tulles oli sooja 23 kraadi või isegi rohkem, tuli meil vastupandamatu soov õues grillida.

 Sel ajal, kui mees liha küpsetas, koristasin mina terrassi ja tõin kuurist sinna talvituma viidud muruvaiba tagasi. Oleme  viimasel ajal kodus ülivähe ja terrassi kuigivõrd ei kasuta, täitsa mõnus oli üle hulga aja seal õhtust süüa.

 Grill ja tšill. Kui päike naabrimaja taha kadus, pidime tuppa minema, sest sääsed hakkasid ründama.

 Järjekordselt külastas meid me tänavaotsa husky. Möödunud suvel avastasime ta mitmel korral oma kasvuhoonest. Mrt-l on ta jaoks isegi spetsiaalne köis kõrvale pandud, millega teda koju vedada. Seekord oli koer käinud vist metsa all sulberdamas, sest jube sopane oli, pani oma sõbraliku porise käpa mu käsivarre peale 😀 Mrt jalutas mehikese koju ja helistas omanikule, et sai veits ta koera kantseldatud. Mille peale koeraomanik varsti saabus me terrassile, et tuua tänutäheks üks šokolaad 😀

Mul on olnud täna tihe suhtlemine oma lõputöö juhendajatega nii Eestis kui Rootsis. Eile kukkus tähtaeg kui pidime tööd eelkaitsmisele esitama ja juba mu juhendaja jõudis jälle teha tööle paarkend parandust. Täitsa naljanumber. Need on kõik sellised peenhäälestavad parandused, peamiselt vormistuslikud. Üks mu juhendaja on ka me erialaseminari õppejõud ja parim spetsialist lõputööde vormistuse alal üldse. Iga kord kui ta ettekirjutused täitnud olen, leiab ta jälle mitukümmend kohta, kust jälle midagi kõpitseda saab, no lõputu-lõputu parandus. Kahtlustan, et ta tahab mu tööst teha mingit näidiseksemplari tulevastele õppuritele. Mul on tegelt täiega vedanud, et sellise juhendaja omale sain, sest näen, kuidas teised on hädas sellega, et juhendajad pole piisavalt kriitilised või osavõtlikud.  Olen õppinud võtma kõike kriitikat ja parandusi emotsioonita ja ega ei olegi veel tekkinud ühtki sellist olukorda, kus ma poleks parandusi aktsepteerinud.

Homme oleme Tartus diplomitöid lugemas. Sealses tervishoiu kõrgkoolis on paar tööd, mida kindlasti pean lugema enne kui oma töös üht-teist väidan. Nad kahjuks diplomitöid netti ei pane ja elektrooniliselt ka välja ei saada, ainult raamatukogus saab neid lugeda. Eks siis võtame mehega ühe sellise väljasõidu päeva, mis parata. Tal on koolivaheaeg parajasti. Tahan olla täpne ja mitte eksida oma töö uudsusega, sellepärast pean kursis olema sellega, mida varem on uuritud. Teiste ülikoolide lõputöid olen lugenud netis, enamasti on kõik täismahus kättesaadavad, ainult Tartu Tervishoiu Kõrgkooli omad ei ole.

Tegelt ma olen täiega mäel omadega. Diplomitöö on pmst valmis, ainult esitlus teha kaitsmiseks ja see läbi mängida. Kaks etteastet ja ongi selle kooliga ühel pool.

Leave a Reply