Archive for the ‘Näpikud’ Category

Riia trip ja kodu kõpitsus

Sunday, May 12th, 2019

Eile käisime Riias ostmas ehitus- ja sisustuskraami, mida Eestis pole või mis on siin liiga kallis. Saime kööki retrokubu ja seinaplaadid, vetsu kraanikausi ja lisaks taldrikuid, kausse, söögiriistu ja muud vajalikku. Kell kaheksa Haapsalust startisime ja kolmveerand kümme olime kodus tagasi. Täna on mees nikerdanud pool päeva köögimööblit, tegi pööningult leitud veits ussitanud laudadest sahtlitele esipaneelid. Ma niitsin muru, sättisin roose ja istutasin oma rukolat-tilli ringi. See kõik toimus siis, kui mul oli 7 kilti kõnnitud ja mehel 17 kilti joostud, sest ega keret ei või unarusse jätta. Rohkem kirjutada ei viitsi, panen pilte.

 

Köögi lagi ja pühadevägi

Sunday, April 21st, 2019

Peale hommikust kõnniringi ja kohvitamist kärpisin õues roose ja panin mõne tomatiseemne veranda aknale pottidesse. Pärastpoole istusin õues päikese käes ja parandasin oma diplomitööd. Lõputu, lõputu parandamine, iga kord uuesti lugedes leian apsakaid. Aga nüüd on ta mul igatahes eelkaitsmisele esitatud.

Oma viimase eksami sain B ja olin selle üle ausalt öeldes täiega rõõmus, sest ebamääraseid eksameid väga hästi teha on paras katsumus. Esimest korda rõõmustasin B peale vist terve ülikooliaja jooksul. Ma viimased kaks aastat ei ole alla A saanud ühtegi hinnet. See kõik on täitsa suva muidugi ja mul ei ole vaja olla parem mitte kellestki peale iseenda.

Mrt hakkas köögis laekonstruktsiooni kõpitsema. Mitte et meil seal lage ei oleks, on ikka, aga liiga viltu on. Et mitte hakata tervet majaosa 15-20 sentimeetrit kõrgemale tõstma, sai tasaseks tehtud põrand ja nüüd tuleb ka uus loodis lagi. Lihtsalt kosmeetika, sest maja tõstma hakata oleks olnud liiga keeruline ja vbla ka ohtlik, sest mine tea, kukub veel kokku ka me onnike.

 Laelamp on ajutine, tädikesest siia majja jäänud. Lagi tuleb nii madal, et rippuma siia midagi panna ei saagi, lambid tulevad laelaudade sisse.

 Vana lagi jääb uue taha peitu.

Olin laupäeval küpsetanud ühe munapühakoogi ja keeranud kokku pasha, mis külmikus üleöö tahenesid. Pealelõunal pakkisime koogid autosse ja sõitsime koju lastega pühi pidama.

 Ma ei tea, mis värk mul pildistamisega on viimasel ajal, et muudkui udupilta teen. Kahtlustan, et telefoni kaameraga on mingi kala. Ega silm ka vist pole enam see…

 Selles koogis ei ole suhkrut. Põhja tegin mandlijahust, munast, toorkakaost ja erütritoolist. Peale läks kohupiimapasta, mis erütritooliga magusaks tehtud ja tarretamiseks kulus kuus lehte želatiini. Maitset annab täidisele ühe sidruni mahl ja lisaks on koogi sees natuke rosinad, mandlilaaste ja vanilli. Pean tunnistama, et ma pole ammu nii head kooki teinud. Proovin seda korra veel teha, et saaks normaalsemad pildid ja siis panen teise blogisse retsepti ka üles.

Mõnus kodune olu oli, siuke möll et. Aga tüdrukud on juba nii suured, et nendega pole enam mingit mässamist. Väga teisiti on see, et nüüd ei pea enam mina muudkui klaverit mängima, vaid suurema osa ajast mängis meile lugusid hoopiski Mia. Tal hakkab esimene aasta muusikakoolis läbi saama ja päris keerulised palad on tal juba pähe õpitud. Pealegi oskab ta mulle juba märkusi teha, et “aga siin ei ole ju pedaale märgitud!” 😀 ja “see on mi-bemoll…” Väga terane 😀

Suvi kestab veel

Monday, October 15th, 2018

 Põikasin hommikuse kõnniringi ajal metsa alla ja leidsin väga ilusaid kuuseriisikaid. Seenesääske enam pole, seened on täiesti ussivabad. Üldse mingeid sitikaid pole, samas on soe ja niiske ja igasuguseid seeni on tohutult, eriti pilvikuid. Väiksemaid nööpe on raske leida sellepärast, et metsaalune on juba langenud lehti täis. Mrt irvitas, et peaks lehepuhuriga seenele minema.

Õhuniiskus on nii suur, et pesud olid õues kuivades märjad ka teise päeva õhtuks ja muru on päev läbi märg, kuigi päike kogu aeg paistab ja sooja on 17-18 kraadi. Meie köögikraad näitas pühapäeva õhtul üle +20, istusin isegi jupp aega väljas terrassil ja lasin päikesel ennast soojendada.

Elu pikim suvi. Vist.

 

Hilised tomatid

Thursday, October 11th, 2018

Ruthi pildid, peale kasvuhoone koristust.

Heegeldust

Sunday, September 9th, 2018

Möödunud nädalavahetusel olid mul tüdrukud hoida, veetsime mõnusasti aega Iloni Imedemaal, kus sai balletti harjutada ja hiljem tuuseldasime mänguväljakul. Õpetasin Mia heegeldama ja ta tegi oma Pixile salli.

 Pixi einestamas, sall ka natuke paistab.

 Tüdrukud veedavad alati palju aega joonistades. Ostsin endale heegelmustrite loomiseks ruudulise kaustiku, millest kujunes nädalavahetuse hitt – tüdrukud joonistasid sinna kordamööda mustreid. Pildil on Mia loodud süda, mille heegeldasin verandaga maja vetsu kardinasse. Ühe rea pidin küll ülespoole südamekaartele juurde tegema, aga muidu täpselt Mia mustri järgi tegingi.

Täna sain kardina valmis.

Mia on nüüd koolilaps ja kohe algab ka meie pere vanainimestel esimene koolinädal. September on sel aastal väga imelik, sest me oma lastest ei läinudki äkki enam ükski kooli. Nii umbes veerand sajandit ühte jutti ei ole me peres siukest asja nähtud.

Kolm puravikku ja ploomimoos

Sunday, August 26th, 2018

 Raputasime Haapsalu aias ploomipuu tühjaks. Viimastel nädalatel maha kukkunud ploomid olid enamus ussitanud, see laar siin otse puu otsast on viimase peal küpsed ja ussideta.

 Päris mitu kilo saaki, raske korvitäis.

 Vanaema ploomimoos.

 Plikadele ja Sassule pudru peale.

 Haapsalust tagasi sõites hüppasin enne Pajakat paaris kohas metsa, et vaadata, kas midagi on. Ühes metsas oli seeneline, aga seeni polnud. Teisest metsast sain ühe haavapuraviku ja kaks kasepuravikku. Peale puhastamist ja praadimist jäi neist järele siuke vaeneke ports 😀

Protected: Perekondlik

Tuesday, June 19th, 2018

This content is password protected. To view it please enter your password below:

Protected: Kadunud võti ja aianurga arendus

Monday, June 11th, 2018

This content is password protected. To view it please enter your password below:

Protected: Kodune

Saturday, June 9th, 2018

This content is password protected. To view it please enter your password below:

Protected: Parkimiskoha ehitus

Monday, April 23rd, 2018

This content is password protected. To view it please enter your password below: