Archive for the ‘Vaatasin ringi’ Category

Riia trip ja kodu kõpitsus

Sunday, May 12th, 2019

Eile käisime Riias ostmas ehitus- ja sisustuskraami, mida Eestis pole või mis on siin liiga kallis. Saime kööki retrokubu ja seinaplaadid, vetsu kraanikausi ja lisaks taldrikuid, kausse, söögiriistu ja muud vajalikku. Kell kaheksa Haapsalust startisime ja kolmveerand kümme olime kodus tagasi. Täna on mees nikerdanud pool päeva köögimööblit, tegi pööningult leitud veits ussitanud laudadest sahtlitele esipaneelid. Ma niitsin muru, sättisin roose ja istutasin oma rukolat-tilli ringi. See kõik toimus siis, kui mul oli 7 kilti kõnnitud ja mehel 17 kilti joostud, sest ega keret ei või unarusse jätta. Rohkem kirjutada ei viitsi, panen pilte.

 

Üks Riia sutsakas

Sunday, September 30th, 2018

Kuna meil siin reisimiseks üldsegi raha ei ole ega paista ka lähiaastatel tulevat, haarasime võimalusest kinni ja käisime sponsori kulul Riias me poiste kossumängu vaatamas. Mu meelest see oli mõnus vaheldus, kuigi bussisõit oli kokkuvõttes päris ränk. Ikkagi umbes neli tundi sõitu sinna ja teist sama palju öö hakul tagasi.

Buss oli uus ja ilus, kohad krabasin bussijuhi selja taha, et oleks mõnus otsevaade maanteele. Sest ega ju ei tea, vbla mul läheb süda pahaks. Kahjuks suurepärased vaated ei teinud pikka istumist kuigivõrd kergemaks. Ma ise kannatasin sõidu päris hästi välja, aga mees tagasiteel muudkui hädaldas – küll valutas tal jalg algul reiest, siis paremast põlvest ja siis vasakust põlvest ja üleüldse hakkas tal igav, sest tuled võeti maha ja ta ei saand raamatut lugeda. Riiga sõites ta oli täitsa vakka, sest siis oli valge ja ta lugeski terve tee. Ma küll üritasin teda õpetada, et vaata maanteele ja mediteeri, no mõtle midagi mõnusat ja… Ei talle siuksed asjad peale lähe. Mrt on nagu üleorganiseeritud laps, kes ei oska mitte kuidagi olla kui kõik ekraanid ja raamatud ja isegi valgus ära võetakse. Mind päris üllatas, et ta siuke durasell on, et üldse niisama midagi tegemata olla ei oska.

Mrt telefoni aku oli tühi ja juhet polnud taibanud kaasa võtta, sest ei tulnud selle peale, et bussis on iga istme juures laadimispesad. Võttis ta, vaeneke, siis vahepeal minu telefoni, et loeb sealt midagi, aga vist leidis sel hetkel ka interneti liiga tühja olevat, kaua ta seda igatahes ei näppind.

Mulle meeldis maanteel liiklust jälgida, et kui kreisilt lätlaste stiilis möödasõite tehakse ja mis numbritega masinaid liigub. Tänu pidevale aknast välja vahtimisele nägin ka suuri hakklihahunnikuid, millest me buss üle veeres. Bussijuht ütles, et see oli metskits. Ühte avariid nägin ka. Pimedus väsitas siiski.

Ma kossumängust üldse ei kirjutaks. Riia VEF-ilt saime kotti muidugi, aga äge oli see, et terve üks sektor tribüünil oli raplakaid täis. Meie bussiga tuli neid kohale ainult 16 või midagi, aga väga paljud olid tulnud oma autodega ja minibussidega, kokkuvõttes oli meid seal väga mitukümmend. Osad jäid ka teiseks päevaks, sest täna me poisid mängisid Jekabpilsiga (ja võitsid).

Mulle heasti meeldib võõras linnas sõita, vahtida maju ja inimesi. Eriti mõnus on, kui ei pea ise roolis olema. Mina olengi see, kes mööda sõites teie akendest sisse vahib. Ega sõidu pealt ei jõua miskit väga vaadelda, aga tõesti mulle meeldib näha, millised majad on ja isegi seda, millised toad valgustatud akendest paistavad. Bussiga läbi linna sõitmine on umbes samasugune puhkus nagu kuskil võõras linnas kohvikus istudes linnaolu jälgida. Lihtsalt istud ja vahid ja püüad aru saada, kuidas nad siin elavad. Ma üldse ei mõista, kui mees ütleb, et pole ju midagi vaadata, sest ma niisugusel lühitripil tõepoolest vahin kõike suure huviga. Pikka kiitsakat vanaprouat suure sama kiitsaka koeraga. Pitsilisi maju. Veidraid suuri ja justkui liiga kõrgeid maju. Noormeest naljakate õhupallidega. Mukitud tibisid. Kortermajade kööke, millest mõni tundub hullult vaeneke ja teine seal kõrval päris luksuslik. Vaenekeste köökide akendest paistab vilets hämar valgus, samal ajal kui kauniks remonditud köögid säravad nii valgelt, et aknaalused puudki on valgustatud.

Saime tunda, kui mugav on autoiste, kui kodulinnas bussist minu autosse ümber istusime. Nagu sahinaga vajusin istmesse. Mrt tõotas, et ei tee enam ühtegi bussireisi kaasa, nii piinarikas oli ta jaoks see. Ausalt öeldes ma ka enam ei taha. Võib ainult ette kujutada, mis tundega Kmr ja ta sõbrad kooli juures isa autosse vajusid, kui olid üheksa või kümme päeva järjest bussis loksunud Itaalias käies.  See oli alles mõne kuu eest.

Riias sattusime kaks korda toidupoodidesse. Võib tunduda uskumatu, aga me ei ostnud sealt tilkagi alkot. Märkasin küll, et mõni jook oli ligi kaks korda odavam kui Eestis. Õlle hind tundus jaburalt madal, isegi alkovabast õllest oli miski 5,2-prossane odavam. Aga me ei taht.

Võtke seda bussisõidu asja nii, et me oleme lihtsalt vanaks jäänud, kered ei kannata enam kõike välja.

Protected: Direktori sünnipäev

Saturday, February 3rd, 2018

This content is password protected. To view it please enter your password below:

Protected: Põige põhjamaale

Saturday, August 5th, 2017

This content is password protected. To view it please enter your password below:

Protected: Vahepeal

Friday, July 7th, 2017

This content is password protected. To view it please enter your password below:

Protected: ERM jm

Sunday, January 22nd, 2017

This content is password protected. To view it please enter your password below:

Protected: Külaskäik ja lebo

Sunday, August 14th, 2016

This content is password protected. To view it please enter your password below:

Protected: Kaks suvepäeva

Saturday, July 23rd, 2016

This content is password protected. To view it please enter your password below:

Protected: Pildiline Läti

Monday, July 18th, 2016

This content is password protected. To view it please enter your password below:

Protected: Tuhk ja akvaviit

Wednesday, May 18th, 2016

This content is password protected. To view it please enter your password below: